Uplatněte ve firmě 3 aha momenty z Happiness@Work 2025

Jedenáct inspirativních vystoupení přinesl 11. ročník mezinárodní konference Happiness@Work. Vybrali  jsme pro vás tři zajímavé myšlenky, které zazněly. Mohou obohatit vaši firemní kulturu i výsledky. Uplatněte poznatky z konference a proměňte je do praxe.

90 % míry angažovaných lidí ve firmě lze dosáhnout. I v té výrobní

Letošní speakeři ukázali, jak zajistit vysokou angažovanost pomocí firemní kultury stavěné na spolupráci a otevřenosti, posílení autonomie a důvěry lidí. Potvrdili, že výsledkem není jen číslo v průzkumu, ale že se angažovanost lidí výrazně propisuje do inovativnosti a byznysového růstu firmy.  Konkrétní příklady a bohaté zkušenosti nabídl ve svém vstupu Bronislav Převrátil. Právě jeho přednáška patřila mezi návštěvníky konference k nejlépe hodnoceným.

Lidé rozhodují o tom, jak se vaše firma vypořádá s výzvami budoucnosti

Technologie a AI mění pravidla hry. Leadeři se mohou pomoci AI lépe rozhodovat, dokáží díky ní zvýšit produktivitu a inovativnost svých lidí i firem. Jen slepě následovat a naskakovat na každý trendy se nevyplatí. Potřebují se naučit, jak mezi technologiemi a lidmi najít ve firmách rovnováhu. O tom, jak na to a zda a co se máme učit od strojů promluvil Lukáš Bakoš a hosté označili jeho vystoupení jako jedno z nejpřínosnějších.

Společenská odpovědnost mění způsob řízení firem

Aktuální data potvrzují, že jsou to právě firmy a byznys, v koho mají lidé oproti klasickým institucím vysokou míru důvěry. Firmy a leadeři v jejich čele mají schopnost rozhýbat zásadní systémové a společenské změny. Pokud ovšem tuto svou odpovědnost přijmou, propojí se s těmi, kdo čelí životním těžkostem, a zpřístupní příležitosti všem, bez ohledu na jejich sociální či ekonomické pozadí. Pozoruhodná byla v tomto ohledu prezentace Jána Košturiaka nazvaná Poslední budú prví.

Inspirace z domova i zahraničí

S postřehy, radami a podněty vystoupilo celkem jedenáct řečníků. Anna Szymanek z Decathlonu se zaměřila na lidskou stránku inovací, Dita Formánková na roli lídra v době AI a Lucie Bášová z MUMDOO na flexibilní práci jako příležitost pro firmy, rodiče i ekonomiku. Luboš Malý ze sítě Red Button ukázal, jak efektivně řídit rychlé změny. Zahraniční hosty reprezentovali Venki Raman a Aurelie Litynsky.

Prošvihli jste konferenci?

I když skvělá příležitost pro networking v příjemné atmosféře vám utekla, o inovátorské myšlenky a přístup přijít nemusíte.

Všechny záznamy vystoupení najdete pohromadě v platformě Red Button EDU. V EDUtéce kromě toho najdete také více než 900 dalších užitečných videí s rozvojovými přednáškami a rozhovory, praktickými materiály i cvičení pro váš rozvoj. A navíc, za zkoušku nic nedáte – první měsíc můžete mít inspiraci z EDUtéky zdarma.

Happiness@Work se mění na Exponential Circles

Když konference Happiness at Work začínala, byli lidé ve firmách považováni za zdroje. Firemní hodnoty reprezentoval plakát u recepce a firemní kulturu fotbálek v relax zóně. Happiness at Work v byla v té době oázou pro všechny, kteří k lidem a tématu Štěstí v práci přistupovali jinak.

Dnes v  mnoha firmách  wellbeing není benefit, ale strategie růstu, a ve zkratce HR znamená R Relationship, ne Resources. Mise konference se tak může zdát naplněna.

Jenže exponenciální doba přináší další výzvy. K jejich zvládnutí je třeba hledat symbiózu mezi lidmi a technologiemi, ale také zodpovědný přístup firem ke společnosti. Právě to reflektuje nový koncept Exponential Circles, který naváže na tradici a od příštího roku konferenci Happiness at Work nahradí. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Exponential Circles

Protože svět se změnil a exponenciální technologie formují už dnes naše zítra

Exponential Circles zve všechny leadery*ně a hybatele*ky změn, aby přisedli do kruhu a ponořili se s námi do hledání cest, jak posouvat sebe, naše firmy i společnost kupředu.

Přisedněte si k nám a dalším hybatelům ve firmách. Buďte součástí změny.