Život v komplexitě

86 min | Pořad: Brain&Breakfast

Moderuje: Jan Mašek | Host: Libor WInkler

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Byznys a filantropie – jak jdou dohromady a jak si k nim najít cestu. Říká se, že úspěšní lidé se umí pohybovat ve více kontextech. Z každého si vyberou to nejlepší a na tom staví. Libor Winkler je takový muž. Od podnikání a tvrdého byznysu se dostal k podpoře vědy a kultury. Jak si vybírá svoje projekty a jaká byla jeho cesta?

Snídaně také prozrazuje, proč podporuje umění a jak se k němu dostal, jaký má vztah k vědě nebo třeba, jak se dívá na hranu mezi podporou a businessem. Jakých podnikatelů si váží a jaký je jeho vztah k riskování a co on sám ve svém životě riskoval.

„Bez peněz se věda dělat nedá. Já jsem jako vědec pracoval. Do byznysu jsem se vrhnul de facto z finančních důvodů. Proto cítím povinnost podporovat mladé české vědce. A raději než sport podpořím umění. Umění a věda jsou pro mě základem úspěchu Česka v celosvětové konkurenci.“ říká Libor Winkler.

Kdo je Libor Winkler?

Libor Winkler je jeden z hlavních akcionářů a řídící partner finanční skupiny RSJ, která obchoduje na světových burzách a spravuje široké portfolio investic v České republice i zahraničí. Mimo RSJ má podnikatelské aktivity na rodném Ostravsku a spoluvlastní vinařství Dobrá vinice, vinné bary Vinograf, pražskou restauraci Field. Do umění investuje prostřednictvím fondu ProArte, jehož je spoluzakladatelem. Stál také u zrodu Nadačního fondu Neuron na podporu vědy, NF proti korupci a NF nezávislé žurnalistiky či Centra Centra současného umění DOX.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá