Zábava 21. století a jak z ní ven?

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Mobilní obrazovky, chytlavé hry, virtuální realita. Proč nás to baví? Je hraní her dobré nebo špatné? Kam to celé vede? Snídaně nabízí diskuzi o tom, jak se tvoří hry pro hráče na celém světě, jak si užít digitální zábavu a přitom se v obrazovkách neztratit.

Herní průmysl není jen okrajovou zábavou, která baví děti a straší rodiče. Naopak jde o obor, který je na vzestupu a do budoucna nabídne mnoho pracovních příležitostí. „Herní průmysl za mnohem kratší dobu svou velikostí předběhl hudební i filmovou produkci,“ uvádí jako příklad Řežábová.

Přednášející se také dostali k tématu dětí a her, které je často mezi rodiči skloňované a nikdo moc neví, jak se k němu postavit. Božena Řežábová považuje za nejdůležitější zaměřit se na dvě otázky – jestli víte, co vaše dítě hraje a kolik času hraním stráví. Je úkolem rodičů naučit děti přestat, inspirovat je a dát jim příležitost se hýbat a mít zážitky i mimo obrazovku.

Zároveň je ale proti přísným zákazům her. Hry děti v současné době hrají online s kamarády nebo sourozenci, se kterými se naučí lépe spolupracovat, a také se díky stejným zájmům mohou sblížit. „Když potřebuju najít cestu ke svým dětem, tak si s nimi zahraju hru, kterou hrají, protože pak máme společné téma a společný zážitek,“ vysvětluje Řežábová.

Kdo jsou hosté?

Božena Řežábová

Podnikatelka, šéfka globální herní společnosti z Česka, máma dvou kluků, advokátka jógy, pohybu a pokojových kytek. GAMEE, herní sociální síť, kterou spoluzaložila, hrálo přes 60 milionů lidí po světě, spolupracovala na hrách se značkami jako je NASA, Guinnessova kniha rekordů nebo fotbalový klub Manchester City.

Ján Ilavský

Herní vývojář, programátor, designér, a hudebník. V roce 2016 získal ocenění Apple Design Award za hru Chameleon Run. Je tvůrcem nejúspěšnější VR hry na světe – Beat Saber, kterou odkoupil Facebook.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá