Vzdělání je ohromně důležité. Ale kde se bere?

86 min | Pořad: Brain&Breakfast

Moderuje: Jan Mašek | Host: Bob Kartous

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Prokazatelně roste počet rodičů, kteří nedůvěřují veřejnému školství a snaží se hledat pro své děti jinou cestu. V posledních letech vzniká stále více tzv. alternativních škol. Zejména tam, kde je možnost výběru, tedy ve větších městech, rodiče často už roky před nástupem do školy hloubají nad tím, co by bylo nejlepší…

Kdo je Bob Kartous?

Vystudoval pedagogiku, tělovýchovu a postgraduálně mediální studia, publikuje v řadě českých médií, přispěl do knihy 2036 o budoucnosti za dalších 20 let, do kulturní revue Prostor o vztahu mezi vzděláváním a nenávistí, programově se podílí a moderuje diskuse v rámci Meltingpotu  (Colours of Ostrava), vystoupil na TEDx Prague 2017, přednáší, moderuje, spolupracuje s centrem současného umění DOX,  vzdělávacím projektem Education republic, Aspen Institute Central Europe, vládními i samosprávnými chapadly. V prvé řadě vede komunikaci a analýzu vzdělávací politiky v EDUin a edituje a přispívá do kritického internetového deníku Britské listy. S manželkou Andreou mají dva skvělé syny Jáchyma Bohumila (2003) a Mikuláše Ignáce (2015). S oběma trávil či tráví část týdne jako rodič na plný úvazek, neboť na světě neexistuje nic důležitějšího.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá