Vytváření sítí

Živý přenos začíná 5. 10. 2021 v 9:00.

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s plným členstvím.
Vyzkoušejte na 14 dní ZDARMA

Vytváření sítí

Pokud se chcete dozvědět jak je možné řešit celospolečenské otázky, je tento díl právě pro Vás. S Jánem Košturiakem jsme tentokrát hovořili o sítích. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  • Dozvíte se, k čemu je vlastně dobré vytvářet sítě a proč bychom měli tvořit sítě různorodé.
  • Vše dokládáme na konkrétním příkladu Dobrého Pastiera, kde je Ján Košturiak aktivím spolutvůrcem a kde zároveň vznikl i tento díl.

Kdo je Ján Košturiak?

Vystudoval strojírenství a průmyslové inženýrství, dlouhoudobě spolupracoval s největší evropskou společností pro aplikovaný výzkum Fraunhofer, spolupracoval na vývoji systému Simple++ (dnes PlantSimulation) a na desítkách inovací s nadnárodními i domácími firmami – např. VW, Mercedes, Siemens.

Je spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia, zemědelského družstva Agrokruh, spolupracuje na vývoji customizovatelného eBiku a jeho aditivní výrobě, buduje vlastní Podnikatelskú univerzitu, ve které propojuje inovátory a podnikatele. Pracuje v komunitě Dobrý pastier, ve které nachází 350 lidí z okraje společnosti návrat do života s pomocí podnikatelských aktivit.

Žije mezi Varínem na Slovensku a Měrůtkami na Moravě s manželkou Milenou a dětmi Jánem, Lucii a Zuzanou. Věnuje se jízdě na horském kole, turistice a psaní knih.

34 min | 5. 10. 2021 | Pořad: Mí učitelé