Vymýšlení nápadů (ideace)

15 min | Pořad: Business ToolBox

Moderuje: Dalibor Pulkert

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Kde se berou nápady? A jak jim udělat vědomý prostor tak, aby mohly vzniknout? Ukážeme si konkrétní metody a techniky, které pomáhají s vymýšlením nápadů a neotřelých řešení.

Proč vysílání sledovat?

Máte vy nebo váš tým nějakou výzvu, která před vámi leží? A říkáte si, jak by se to dalo vyřešit? Tohle je ta správná epizoda, které vám pomůže vidět nové cesty.

Co si odnesete?

  • Jak funguje naše hlava a kdy nás napadají nejlepší nápady?
  • Proč je velmi důležité začít nejprve problémem a jeho velikostí a až následně se pustit do vymýšlení nápadů?
  • Které techniky se pro generování nápadů dají použít a jak fungují?

Kdo je Dalibor Pulkert?

Daliborova osobní mise je „Podpora podnikavosti“. Věří, že čím více podnikavých lidí, tím lepší společnost po sobě necháme pro své děti. Snaží se pomáhat v odbourávání bariér „nevím co“, „nevím jak“ a „nevím s kým“. I proto rozjel projekt IdeaBox, forma kreativní krabice, která vás provede ověřením nápadu na trhu. 

V digitálních vodách se pohybuje přes 15 let a jak sám rád říká, staví mosty mezi IT a byznysem a zákazníkem. Spoluzaložil inovačního studio Outboxers, které staví nové digitální produkty a ověřuje jejich smysluplnost na trhu. 

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá