Vím, jak poskytovat zpětnou vazbu

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Jak říci lidem, že si přejete, aby svoji práci dělali trochu jinak? Aby zlepšili svůj výkon? Jak podpořit svůj tým, aby průběžná zpětná vazba byla samozřejmostí? Pokud se to povede, bude to další krůček ke zdravému firemnímu prostředí, ve kterém se daří neustále věci posouvat vpřed. Zobrazit více…

Způsobů, jak ke zpětné vazbě přistupovat, existuje mnoho. A naši 3 hosté spolu s guidem vám představí, jak to dělají oni. Také si řekneme trochu teorie a zamyslíme se nad alegorickými úryvky z Knihy pěti kruhů.

Proč vysílání sledovat?

  • Dostanete velmi hutných 4 x 5 minut s prakticky fungujícími tipy a esenciálním know-how od lidí, kteří zpětnou vazbu praktikují ve svých organizacích. 
  • Získáte ihned použitelné tipy, které můžete zavést ve svých týmech a organizacích.

Co si z dílu odnesete?

  • Jak vytvářet prostředí vhodné pro pravidelné poskytování zpětné vazby.
  • Každý z hostů vám předá trochu jinou cestu, jak poskytovat zpětnou vazbu a jak s ní ve firmě pracovat
  • Odpověď na otázku, jestli se lze naučit a přijímat zpětnou vazbu 🙂

Kdo jsou hosté?

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis personalistice se pohybuje více než 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci jej vždy zajímaly tři věci a) smysl toho, co dělá, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká o sobě, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby, vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, co dělá. Sám říká: „Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál a ta rozmanitost je na tom, co dělam to nejzajímavější.“

V současnosti nejvíc času věnuje firemním kulturám a baví jej, že potkává spoustu skvělých firem a spoustu šikovných lidí, co mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku, než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin mini cooperu je pro něj i dopravní zácpa zážitek.

Radek Majer

Radek Majer svou firmu TTC Teleport založil v roce 2015. Nyní vede tým 21 lidí, kteří spolu fungují absolutně transparentně a poskytuje služby datových center zcela odlišně, než je na trhu běžné. Otevřený byznys model a služby, které jsou poskytované na míru konkrétním zákazníkům, důraz na ekologii, šetrnost, udržitelnost nebo svobodná organizační struktura jsou důvody, proč patří TTC Teleport mezi nejzajímavějších technologické společnosti v ČR. 

Radka celý život provázela technika a pragmatismus, ale našel se v měnění starých a zaběhlých postupů a přístupů. Sám tvrdí, že má hrůzu z toho, že měl dělat pořád ty stejné věci, co už někdo vymyslel a používá. Věci kolem sebe mění tak, aby to dávalo smysl jemu i jeho kolegům. Možná i pro to přirovnává úkoly a každodenní činnosti v TTC Teleport k pomyslným balonkům, které si po příchodu do práce každý ráno stáhne, aby si vybral kým pro daný den bude – elektrikářem, nebo podporou.

Martina Kolářová

Martina Kolářová je spoluzakladatelkou společnosti Mise HERo, kde zároveň od roku 2011 působí jako lektorka, metodička, ale také vede vzdělávací projekty. V Misi HERo je hrdá na to, že firma funguje na principech samo-řízení, což dává možnost každému se profilovat a dělat to, co ho zajímá a v čem je dobrý. U ní je to oblast vzdělávání a rozvoje, kterému se věnuje 10 let a v současné době se baví projektem o kompetencích budoucnosti.

Tomáš Vránek

Tomáš Vránek je CEO a zakladatel ICE Industrial Services. Tam říkají, že prototypují firmu budoucnosti. Jsou první českou průmyslovou společností, která oficiálně zrušila hierarchickou strukturu. Začali ve 4 lidech v garáži a nyní mají přes 300 milionů obrat a brzy jich bude 200. Jsou jednou z nejrychleji rostoucích automatizačních společností v Evropě. Tomáš Vránek je zakladatel firmy a její CEO. V roce 2019 získal ocenění EY Podnikatel roku Kraje Vysočina. V ICE je velmi silně zakořeněné rozhodování na základě hodnot a důvěry. Říkají o sobě, že fungují jako hokejová šatna. Postupně ruší management a zavádí sebeřízené týmy a organizaci založenou na agilních principech a osobní zodpovědnosti. Své stroje a linky dodávají do 30 zemí světa pro zákazníky jako Porsche, Scania, Amazon nebo Tesla.

Jiří Bréda

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství