Usilovat o štěstí je nebezpečné, musíte na to jinak…

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Radvan Bahbouh v rozhovoru o účtech, radosti a hledání vnitřního kompasu :-) Zobrazit více…

Přestože se někteří psychologové otázky „Co je štěstí“ poměrně děsí, Radvan se nenechal vyvést z míry a nejen že popsal štěstí tak, jak mu v současné době rozumíme, ale přidal i několik způsobů, jak tohoto stavu dosáhnout.

K tomu jsme navštívili i takové aktuální oblasti jako mindfulness, všímavost či self-efficacy neboli víru, že všechno, do čeho se člověk pustí, dobře dopadne.  🙂  Na své si přijdou také diváci, kteří by rádi následovali otřepanou radu následuj svou vášeň, kdyby jen věděli, co jejich vášní je, stejně jako ti z vás, kdo nechcete, aby se ve vašem životě usídlila rutina a automatismus.

Proč vysílání sledovat?

  • V rozhovoru s trochou štěstí objevíme dříve netušené radosti a potěšení, které nám pomohou zvyšovat stav našeho vnitřního emočního účtu. 
  • Zjistíme také, které věci nám z tohoto účtu strhávají největší částky a že se tyto odchozí platby často na první pohled tváří jako příchozí. 
  • Také si budeme povídat o dvou zásadních (a zákeřných) rozdílech mezi účtem v bance a v našem srdci nebo o tom, jak se naučit prakticky cokoli, ať už s diplomem nebo bez něj.

Těšíme se, že si přisednete!  🙂

Co v přednášce zazní?

  • Jak spolehlivě přijít o schopnost se v životě radovat (ověřeno) – 18:52
  • Proč je zcela zásadní se vždycky na něco těšit, i když je téměř jisté, že to nevyjde – 37:47
  • Kde najít svůj vnitřní kompas k hledání činností, které nás budou bavit a naplňovat – 58:34
  • Z jakého nečekaného důvodu bychom se měli stát amatérem i ve věcech, kterým se nikdy v životě nebudeme věnovat – 1:32:28

Kdo je Radvan Bahbouh?

Radvan Bahbouh je psycholog, terapeut a spisovatel. Je vedoucím Katedry psychologie Filozofické fakulty UK. Vystudoval čtyři vysoké školy a každý rok se snaží naučit něco nového. Napsal například knihy „Pohádka o ztracené krajině“, „O všímavé Ele“ a desítky odborných článků. Také je autorem metody Sociomapování, která se využívá např. při simulacích letu na Mars apod.

Jarda Jirák