Komunita udržitelnosti

Učíme se a inspirujeme, jak zavádět principy udržitelného rozvoje do firem a organizací

Téma udržitelnosti hýbe světem. Mnoho společností přebírá svůj díl zodpovědnosti za klimatickou změnu ať už z vyššího principu či kvůli legislativě. Vytváří nové role, které se tématem udržitelnosti zabývají. Je to ale mladý obor. Málokdo má opravdu znalosti, zkušenosti a kontakty.

O komunitu pečují

Soňa Klepek Jonášová, expertka komunity

Denisa Koderlová, komunity manažerka 

29+ členů 

Už vzájemně sdílí své znalosti a zkušenosti v oboru, který je u nás ještě stále na začátku. 

14 firem 

Má chuť se podělit o své know-how a nabízí příležitost podívat se, jak právě u nich řeší udržitelnost. 

20 + setkání za rok

Uvidíme se pravidelně alespoň jednou v měsíci. Čekají nás přednášky odborníků, návštěvy ve firmách, exkurze na inspirativní místa i workshopy a diskuze.

„RedButton je vždycky napřed a je tomu i tak v případě tématu udržitelnosti. Díky komunitě mám šanci potkat se s řadou zajímavých lidí, ať už z firem nebo institucí, ať experty nebo s lidmi, kteří do oblasti teprve pronikají a hledají inspiraci. Mezi ně se řadím i já a jsem nadšená, že se podařilo vytvořit úžasnou otevřenou atmosféru, kde si sdílíme zkušenosti, ale i obavy či úspěchy a společně téma posouváme dál.”
Barbora Vajnarová, ComAp a.s.

Dodáme vám znalosti, zkušenosti i kontakty

Sdílíme best practices v oblastech:

  • 12ti Cílů udržitelného rozvoje,

  • měření dopadů na životní prostředí,
  • ukotvování udržitelnosti v organizacích,
  • reportování ESG,
  • vzdělávání a
  • vytváření udržitelné strategie v produktovém portfoliu.

Konkrétní témata jsou na nás. Každý může "zvednout ruku” a požádat o radu stejně jako nabídnout tipy a triky, které se jemu/jí osvědčily. 

Co vám členství přinese 

Příklady udržitelných projektů 

V průběhu celého roku navštěvujeme zajímavá a inspirativní místa, firmy a organizace, kde uvidíte konkrétní nějrůznější ukázky a nápady, jak v praxi fungují udržitelné projekty. 

Přednášky expertů

Odborníci na udržitelnost, kteří se jí dlouhodobě věnují vás provedou důležitými tématy jako např. jak měřit udržitelné aktivity, solidární ekonomika, Green Deal, atp.

Nejste na to sami aneb síla komunity 

Propojujeme se navzájem mezi členy i mimo oficální setkání komunity. Kdykoliv se na sebe můžeme obrátit, když se potřebujeme poradit.

Odborná podpora 

V případě, že stojíte před náročným úkolem nebo se potřebujete poradit o projektu, který jde mimo znalosti komunity, dokážeme vás propojit s odborníky, kteří vám umí pomoci.

Pravidelný přísun inspirace 

Společně sledujeme trendy a novinky v oboru. Sdílíme nejrůznější reporty, průzkumy a vy tak máte vždy ty nejnovější informace, které navíc společně probíráme. 

Profesní rozvoj s Red Button EDU

Ke svému profesnímu rozvoji máte navíc i veškerý obsah vzdělávací sítě Red Button EDU - inspirativní přednášky, navazující akce, studijní materiály, učící cesty i praktické výzvy. 

Přidejte se k nám 

Roční členství v expertní komunitě a přístup do vzdělávací sítě Red Button EDU získáte za 12 900 Kč bez DPH.

Ukázka akcí, které jsme pro členy připravili

Udržitelnost v praxi

Věděli jste, že i Letiště Václava Havla šlape do udržitelnosti? Má vlastní strategii, kterou nám v nezapomenutelné exkurzi ukázali. Přečtěte si reportáž z návštěvy.

Přednáška expertů

Jaká měřítka je dobré sledovat? Nabízí se finanční aspekty a také CO2. Jaké jsou zkušenosti, standardy, přístupy a co se bude hodit z pohledu reportování ESG?

Hodina udržitelnosti

Poslechněte si, jak Soňa Jonášová přemýšlí o udržitelnosti v inspirativní přednášce Brain&Breakfast. 

Nenašli jste odpovědi na své otázky?