Udržet sebe i firmu. Dlouhodobě!

70 min | Pořad: Použij Sílu!

Moderuje: Miky Škoda | Host: Martin Hausenblas

Vysílání bude zveřejněno 15. 3. 2021 v 18:30.
Pro sledování se prosím registrujte.
Registrace je zdarma.

Když se řekne udržitelnost, většina lidí si představí vztah k životnímu prostředí. Je to ale jeden ze základních předpokladů smysluplného podnikání. A jako takový realisticky obsahuje mnohem širší spektrum oblastí, než “jen” přírodu. Jak tedy udělat maximum pro to, aby tvoje firma dlouhodobě vydržela a dobře sloužila společnosti, ať už ji vedeš, nebo v ní pracuješ? A jak směřovat svoji osobní vizi tak, abys to vydržel i ty? Popřemýšlej nad svou současnou cestou a inspiruj se rozhovorem i osobním příběhem Martina Hausenblase.

Proč vysílání sledovat?

Martin je jedním z lidí, které vize i potřeba udržitelnosti provází skoro ve všech jeho aktivitách. Přesto, nebo možná právě proto se tím nepotřebuje chlubit a používat líbivé fráze. Nad udržitelností uvažuje komplexně, což mu umožňuje velkou a tvořivost v jeho dlouhodobých plánech. Jeho bohaté podnikatelské i životní zkušenosti teď máš možnost získat z první ruky.

Co si z dílu odnesete?

  • Jak se zbavit stresu z toho, jestli moje firma vydrží současnou i budoucí krizi?
  • Jak do DNA svojí firmy zabudovat zodpovědnost za sebe i okolí?
  • Jak nastavit silnou vizi, ale zároveň se umět přizpůsobit okolnostem?

Kdo je Martin Hausenblas?

Martin Hausenblas je český politik, podnikatel a filantrop. Studoval informační systémy a v roce 1999 založil společnost Malfini (asi znáte pod původním názvem ADLER Czech), která se věnuje výrobě a vývozu reklamního textilu. 

Martin žije v Ústí nad Labem, kde podporuje rozvoj řadou aktivit. Založil a financuje Stipendijní fond Renesance na podporu studentů a absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí. Je předsedou sdružení Podnikáme bez korupce. Angažuje se v občanské iniciativě I love Ústí, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Jeho největším tématem je autonomní mobilita. Zasadil se o záchranu ústeckého kina Hraničář a s ním i Činoheráku. 

Je taky autorem projektu Liftago, alternativní služby propojující taxikáře s pasažéry, a díky fixním cenám bojuje proti okrádání klientů. Od roku 2013 je členem správní rady Nadačního fondu pomoci.


Zeptejte se na to, co vás zajímá