Udržet sebe i firmu. Dlouhodobě!

Vysílání bude zveřejněno 9. 8. 2022 v 9:00.

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s členstvím Inspire.
Vyzkoušejte na 14 dní ZDARMA

V tomto dílu se podíváme na udržitelnost, jako základní předpoklad smysluplného podnikání, v rámci osobního příběhu Martina Hausenblase, zakladatele a investora mobilní aplikace pro objednávání taxi v Evropě Liftago. Zobrazit více…

Jak tedy udělat maximum pro to, aby vaše firma dlouhodobě vydržela a dobře sloužila společnosti, ať už ji vedete, nebo v ní pracujete? A jak směřovat svoji osobní vizi tak, abyste to vydrželi i vy?

Popřemýšlejte nad svou současnou cestou a nechte se inspirovat.

Proč vysílání sledovat?

Martin uvažuje nad udržitelností komplexně, proto vám rád předá své bohaté zkušenosti nejen z podnikání, ale i ze života. Udržitelnost je s ním dennodenně spjatá a možná právě proto se tím nepotřebuje chlubit a používat líbivé fráze. Vysílání vám přinese lidský vhled do problematiky udržitelnosti z první ruky.

Co si z dílu odnesete?

  • Zbavení se stresu z toho, jestli vaše firma vydrží současnou i budoucí krizi.
  • Zabudování zodpovědnosti do DNA vaší firmy za sebe i okolí.
  • Nastavení silné vize, ale zároveň se umět přizpůsobit okolnostem.

Kdo je Martin Hausenblas?

Martin Hausenblas je český politik, podnikatel a filantrop. Studoval informační systémy a v roce 1999 založil společnost Malfini (asi znáte pod původním názvem ADLER Czech), která se věnuje výrobě a vývozu reklamního textilu. 

Martin žije v Ústí nad Labem, kde podporuje rozvoj řadou aktivit. Založil a financuje Stipendijní fond Renesance na podporu studentů a absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí. Je předsedou sdružení Podnikáme bez korupce. Angažuje se v občanské iniciativě I love Ústí, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Jeho největším tématem je autonomní mobilita. Zasadil se o záchranu ústeckého kina Hraničář a s ním i Činoheráku. 

Je taky autorem projektu Liftago, alternativní služby propojující taxikáře s pasažéry, a díky fixním cenám bojuje proti okrádání klientů. Od roku 2013 je členem správní rady Nadačního fondu pomoci.

58 min | 9. 8. 2022 | Pořad: Použij Sílu!