Týmové, ale i osobní ohlédnutí (retrospektiva)

Nasajte atmosféru Red Button EDU. Podívejte se na kompletní ukázku vysílání tak, jak je dostupné registrovaným uživatelům.

13 min | Pořad: Business ToolBox

Moderuje: Dalibor Pulkert


Jak na osobní nebo týmové ohlédnutí?

1. Emoční seismograf

Dostanete jasnou představu o emocích, které jste cítili v daném čase.

2. Osobní ohlédnutí

Seznamte se s nástroji YearCompass a Deník Tam&zpět.

3. Týmové ohlédnutí

Představíme vám dvě techniky pro týmové retrospektivy, metoda Téčka a Hvězdy

4. Nejčastěji kladené dotazy

Na co lidé nebo týmy nejčastěji ptají, když dělají roční ohlédnutí?

5. Biče pro udržení motivace

Tři biče, které vám pomohou udržet motivaci po celý rok.

10% SLEVA NA DENÍK TAM&ZPĚT A POŠTOVNÉ ZDARMA

Stačí navštívit tento odkaz a zadat kód „redbuttonedu“.

Ukážeme si praktické techniky a metody, jak na týmové, ale i osobní ohlédnutí – retrospektivu. Pravidelné hledání vylepšení sebe, ale i fungování týmu je základní aspekt růstového nastavení mysli a stejně tak základní stavební kámen agilního (štíhlého) způsobu myšlení. Pojďme si ukázat, jak na to. 

Proč vysílání sledovat?

Blíží se konec roku, kdy se spousta lidí ohlíží za časem uplynulým a dívá se do budoucnosti na následující rok. Nasdílíme vám konkrétní nástroje, které by se vám při tom mohly hodit.

Co si odnesete?

  • Nástroje pro týmovou retrospektivu
  • Nástroje pro osobní ohlédnutí
  • Nástroje pro udržení motivace pracovat na svých předsevzetích

Kdo je Dalibor Pulkert?

Daliborova osobní mise je „Podpora podnikavosti“. Věří, že čím více podnikavých lidí, tím lepší společnost po sobě necháme pro své děti. Snaží se pomáhat v odbourávání bariér „nevím co“, „nevím jak“ a „nevím s kým“. I proto rozjel projekt IdeaBox, forma kreativní krabice, která vás provede ověřením nápadu na trhu. 

V digitálních vodách se pohybuje přes 15 let a jak sám rád říká, staví mosty mezi IT a byznysem a zákazníkem. Spoluzaložil inovačního studio Outboxers, které staví nové digitální produkty a ověřuje jejich smysluplnost na trhu. 

Udělejte si týmovou nebo osobní retrospektivu

Časová náročnost: 1 hod

Výzva

Proč se do výzvy pustit?

Blíží se konec roku, kdy se spousta lidí ohlíží za časem uplynulým a dívá se do budoucnosti na následující rok. Dalibor vám představil konkrétní nástroje, které vám pomohou udělat ohlédnutí za uplynulým rokem.

Přijmout výzvu Výzvu přijalo již 15 lidí
Po přijetí výzvy se vám zobrazí detailní instrukce.

Co mám udělat?

Vyberte si některou ze 4 představených technik, stáhněte si pracovní list a vyzkoušejte si ji prakticky!

    

  

Až budete mít vyzkoušeno, neváhejte tady napsat svou reflexi. Sdílejte pak s ostatními, co jste si díky ohlédnutí uvědomili a jak to pomohlo vám nebo vaší firmě.

Reflexe

Všechny reflexe

Vlastimil Kocián 29. 01. 2021 10:49

Pre týždňom dorazil denník Tam&Späť. Najskôr som mal obavy, ale teraz sa neším na každú novú otázku. Vždy večer sa na 10 minút zastavím a nahliadnem do sfér, kam by som inak asi nešiel. Som skutočne zvedavý ako sa budú odpovede líšiť po roku, dvoch, piatich. YearCompass ma tiež veľmi zaujal. Vytlačil som si ho hneď po vysielaní, prečítal odporúčaný postup a tešil sa na pol deň, keď sa mu budem venovať. Bohužiaľ ešte neprišiel - zatiaľ ho vždy prebili iné priority. Tak snáď tento víkend 🙂 Emočný seizmograf som si robil na ReBeLeader, tak som sa k nemu teraz nevracal.


Zeptejte se na to, co vás zajímá