Tři nejčastější frameworky pro škálování Agility

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Většina z vás pravděpodobně dobře zná Spotify model pro škálování Agility, který je v současné době nejznámější, protože jej používá velká část firem v Česku. Kromě něj však existují i další frameworky, jako je LeSS nebo SAFe. Podíváme se jim proto na zoubek s našimi experty a porovnáme jejich principy se Spotify modelem. Zobrazit více…

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Dozvíte se výhody a nevýhody jednotlivých frameworků z úst expertů.
  • Uděláte si obrázek o tom, který model škálování by pro vás mohl být vhodný.
  • Porozumíte principům škálování bez ohledu na konkrétní framework.

Kdo jsou hosté?

Robert Batůšek

Robert Batůšek je agilní nadšenec a Scrum Master, který žije v Brně. Pomáhá firmám zavádět agilní metody už více než 15 let. V několika firmách měl možnost zavést a vylepšit agilní produktový vývoj ve velkém měřítku (30 a více týmů). V posledních letech se zajímá o systémové myšlení a LeSS a o to, jak zjednodušit firmu tak, aby se zjednodušil i produktový vývoj ve více týmech. O principech, kterým věří píše pravidelně na svém blogu.

Tomáš Zenkl

Tomáš Zenkl je agilní kouč se zaměřením na Agilní Transformace a Agilní Leadership. V minulosti působil ve firmách jako Česká spořitelna, ČEZ, Lundegaard, NCR Corporation a nyní je ve firmě EPAM Systems, kde vede tým Agilních koučů a Scrum Masterů, se kterými pomáhá klientům s Agilními transformacemi. Jeho školeními na Agile Leadership, Scrum, Kanban anebo SAFe si prošly stovky lidí, například v USA, Mexiku, po celé Evropě, v Singapuru anebo v Indii. Tomáš je certifikovaný SAFe Program Consultant.

61 min | 3. 3. 2022 | Pořad: Agile Talks

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma