Slepé skvrny

90 min | Pořad: Brain&Breakfast

Moderuje: Jan Mašek | Host: Daniel Prokop

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Jednoduché statistiky a zkušenost člověka ze střední třídy bohatšího regionu někdy vybízí si myslet, že v Česku chudoba a sociální problémy příliš neexistují. Podrobnější pohled ukazuje, že s některými jsme se ani po 30 letech od revoluce nedokázali vypořádat a ovlivňují i důvěru lidí, zda je demokracie vůbec nejlepší možné zřízení. Přednáška ukáže neřešené problémy v českém sociálním systému, které se týkají exekucí, bytové nouze, nerovných šancí ve vzdělávání či pozice samoživitelek a chudších rodičů. Nastíní, co bychom s tím mohli dělat (řešení existují) i rizika, jaké věci může zhoršit pandemie koronaviru.

Kdo je Daniel Prokop?

Daniel Prokop je sociolog zaměřující se na politický, sociální a vzdělávací výzkum. Zavedl řadu inovací v českých volebních výzkumech a v poslední době se zabývá zejména výzkumem sociálních problémů a vzdělávacích nerovností. Za tímto účel založil výzkumnou organizaci PAQ Research. Byl členem expertní skupiny připravující vzdělávací strategii do roku 2030. V letošním roce vydal úspěšnou knihu o sociálních a vzdělávacích problémech – Slepé skvrny. Takřka 10 let působil v agentuře MEDIAN.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Online vzdělávání, které vás vtáhne Fóra VYSÍLÁNÍ: Slepé skvrny

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7417
   Michal Poppe
   Správce

   Co Vás zajímá?

  • #8480
   Katerina Saldova
   Účastník

   Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li B&B 21.1. bude možné sledovat i ze záznamu. Díky! KŠ

  • #8481
   Radek Gajdušek
   Správce

   Dobrý den Katko, záznam je k dispozici všem uživatelům, kteří mají osobní nebo firemní licenci. Pokud se správně dívám, tak jste pouze registrovaný uživatel, a proto vašem případě budete mít dostupný pouze živý přenos. Pěkný den.

  • #8487
   Martin Kulík
   Účastník

   Obraz spíkra překrývá text

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Mohlo by vás zajímat