Říjen 2019 – Outliers

7 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Tino Hrnčiar

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Mezi námi je malé procento lidí, kteří vyčnívají z davu. Na základě studií a průzkumů popisuje, že to není jenom náhoda. Proč třeba generace, kde byl Steve Jobs a Bill Gates, jsou narození v úzkém časovém okruhu.“ říká Tino Hrnčiar, člen sítě Red Button.

THE STORY OF SUCCESS

Kniha vyšla v češtině pod názvem Mimo řadu. Gladwell v ní hledá odpověď na otázku, co dělá z obyčejných lidí ty, kteří dokáží vystoupit z řady a přidat se k elitě. Téma popisuje prostřednictvím příběhů úspěšných lidí, jako je například Bill Gates nebo The Beatles. Každému z nich pomohlo něco jiného, spojnici lze ale najít ve správném načasování. Dalším důvodem je píle, kterou do svého úsilí vložili a která se dá podle Gladwella přesně pojmenovat – 10 tisíc odpracovaných hodin je podle něj to, co staví elitu mimo řadu a dokáže téměř každého dostat na světovou úroveň.

Proto by Tino Hrnčiar knihu doporučil všem, kteří začínají podnikat. „Pro mě je to zásadní kniha v mindsetě. Práce versus být ve správném čase na správném místě,“ říká a dodává: „Když něco chceš a fakt si to oddřeš, i když na to nemáš predispozice, tak to dokážeš.“

[vysilani]

Kdo je Tino Hrnčiar?

Tino Hrnčiar je spoluzakladatelem kultové streetwearové značky Life is Porno a kreativního prostoru Forbidden Spot v Praze. Kromě toho organizuje gastronomické zážitky na netradičních místech pod značkou Forbidden Taste. Šest let pracoval pro značku Red Bull, z toho tři roky v centrále v Salzburgu jako International Brand Manager. Aktuálně spouští sérii YouTube rozhovorů s názvem INSP.EAT, kam zve inspiratívní lidi na dobré jídlo a pobavit se o produktivitě, kreativitě a inspiraci.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá