Říjen 2018 – Radikální otevřenost

10 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Jiří Rozvařil

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Polopravdy až lži mi byly vždycky velmi nepříjemné. Stejně jako chození kolem horké kaše. Ubírá to energii a věci se posouvají pomalu až vůbec. Proto jsem velký příznivec otevřenosti. Jak říká Jim Collins: jen organizace, které umí čelit ‚brutálním faktům‘, je mohou včas řešit. Logické, ne? Klíčové je, že někdo ‚to‘ vždycky ví. Jen se nesmí bát to říct. V knize Radikální otevřenost autorka sdílí své zkušenosti s tím, jak budovat svůj vlastní ‚radikálně otevřený‘ leadership a šířit ho dál. Chci zlepšit svou otevřenost (a nezraňovat při tom ostatní) – vrhám se na její knihu“, říká Jiří Rozvařil, člen sítě Red Button.

Šéfování je obtížné pro každého. Oceňujete nasazení svých podřízených, ale současně vidíte jejich nedostatky. Co dál? Konfrontace je nepříjemná pro všechny a vy nechcete nikoho ranit nebo urazit. Jenže chyby napravit musíte – je to vaše povinnost. Jak tedy kolegům sdělovat kritiku a současně je nenaštvat? Jak být silným lídrem a přitom se neproměnit v nelidu?

Radikální otevřenost je způsob, jak poskytovat cennou zpětnou vazbu, aniž byste škodili sobě nebo ostatním. Naučte se ji, posune dál nejen vás, ale i celý tým!

Kdo je Jiří Rozvařil?

Jiří Rozvařil je jeden ze zakladatelů Colognia press, nyní je členem její správní rady. Od začátku postavili svůj byznys na prvotřídní kvalitě, slušném a férovém jednání a inovativnosti. Během let investovali do nákupu nejmodernějších strojů a neustále rozšiřovali nabízený sortiment. Díky chuti zkoušet nové postupy a pouštět se do věcí, na které si ostatní konkurenti netroufli, si Colognia press získávala důvěru významných zákazníků, kteří výrobě v Kolíně svěřovali čím dál složitější zakázky. Colognia press je dnes jedna z nejmodernějších a nejinovativnějších tiskáren etiket v České republice. Colognia press chce být jedničkou na trhu. S růstem společnosti se čím dál více investuje i do růstu vlastních lidí a podpory a rozvoje aktivit v regionu. Cílem Colognia press je vytvářet pro všechny dobré místo pro práci i pro život. 

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá