Ranní dávka chemtrails a fake news

85 min | Pořad: Brain&Breakfast

Moderuje: Jan Mašek | Host: Vojtěch Bruk

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Ukažte člověku manipulaci a vzděláte ho na den. Naučte ho manipulace odhalovat a vzděláte ho na celý život.“ Tak přesně tímto heslem se řídíme ve Zvol si info.

Je tady snídaně, kde se dozvíte, jak se vyznat v dnešním složitém světě manipulací na sociálních sítích a v médiích a také jak vůbec sociální sítě fungují a jaké manipulace tam na nás číhají. Nezůstane jen u popisu současné situace, ale zjistíte něco i o nejnovějším trendu takzvaných DEEPFAKE videí. Podíváte se také za oponu, jak vlastně všechny ty hoaxy, fake news a konspirace reálně působí a jak jsou provázané s novodobou propagandou.

Kdo je Vojtěch Bruk?

Vojtěch Bruk studoval Politologii a Bezpečnostní a strategická studia na MU, kde spoluzakládal projekt Zvol si info, který šíří osvětu v oblasti mediální gramotnosti především na středních školách. V rámci projektu přednášel na desítkách přednášek pro školy, veřejnost apod. Je také spoluautorem Nejlepší knihy o Fake news, dezinformacích a manipulacích.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá