Proč projekt?

Nasajte atmosféru Red Button EDU. Podívejte se na kompletní ukázku vysílání tak, jak je dostupné registrovaným uživatelům.

32 min | Pořad: ProjecTor

Moderuje: Martin Hák | Host: Roman Slivka

V prvním díle pořadu ProjecTor se zeptá Martin Hák svého hosta, jaké aktivity bychom měli považovat za projekty a jaká jsou jejich specifika. Společně se podíváme na projekty z pohledu investora a podíváme se také, kde dochází k nejčastějším chybám a nenaplněným očekáváním.

Proč vysílání sledovat?

Od odborníků z praxe načerpáte inspiraci, jak mohou investoři a sponzoři pomoci svým projektům k úspěchu a dosažení zisku.

Co si odnesete?

 1. Jak diferencovat náš přístup k projektům od přístupu k rutinním aktivitám.
 2. Co by měli investoři zvážit, než se rozhodnou pustit se do projektu. 
 3. Jak nastavit spolupráci mezi investorem a projektovým manažerem, aby DNA vašeho projektu měla zakódován úspěch a doručení požadovaného zisku.

[vysilani]

Kdo je Roman Slivka?

Roman Slivka proplouvá mořem projektů již více než třicet let a stále ho to baví. Stejně jako se stále rád vrací na moře, v žilách mu zkrátka koluje mořská projektová krev. Rád se dělí o poznatky, zkušenosti a chyby, které při „plavbách“ udělal.

„Řídit projekt a nebo být kapitánem na jachtě je hodně podobné. Spoustu rutiny, dřiny a zodpovědnosti. Loď nemá brzdu, neumí zastavit na místě. Pokud nemáte jasno kam plujete věřte, že dříve či později najedete na mělčinu. Pokud zapomenete sledovat počasí, brzy budete klepat zimnici a budete mokří až na kost. Přestanete sledovat, jak se cítí posádka a čeká vás vzpoura. Být kapitánem projektu či na jachtě je zodpovědnost, především za ty, kteří plují s vámi.“, nabízí svůj pohled na projekty Roman Slivka.

Jak dobrý jste sponzor projektu?

Časová náročnost: 45 minut

Výzva

Proč se do výzvy pustit?

 • Zajímá vás jak jste dobří v roli Sponzora vašich projektů? A zajímá vás jak seniorní je váš Projektový manažer? Nabízíme vám možnost zamyslet se nad několika jednoduchými otázkami a provést si vlastní zhodnocení. Zjistíte díky tomu, zda můžete jako Sponzor pomoci svým projektům k lepším výsledkům a projektovým týmům k vyšší výkonnosti.
Přijmout výzvu Výzvu přijalo již 9 lidí
Po přijetí výzvy se vám zobrazí detailní instrukce.

Co mám udělat?

Najděte si jako Sponzor čas a společně s Projektovým manažerem vyplňte krátký dotazník.

 1. Vyberte si projekt nebo program ve kterém zastáváte roli Sponzora, a který je pro vás a vaše podnikání opravdu strategicky důležitý.
 2. Vymyslete si kódové jméno projektu. (Test je anonymní – kódové jméno použijeme pouze pro spárování výsledků Sponzora a Projektového Manažera, které následně probereme jako příklady na on-line diskusi.)
 3. Vyplňte dotazník SponzoraV první otázce zadejte kódové jméno projektu.
 4. Požádejte Projektového Manažera, aby vyplnil dotazník pro Projektového manažera. V první otázce musíte zadat stejné kódové jméno projektu.
 5. Po vyplnění dotazníku obdrží každý z vás základní vyhodnocení.
 6. Naplánujte si společné setkání Sponzora a Projektového manažera. Prodiskutujte své výsledky, identifikujte silné i slabé stránky vaší vzájemné spolupráce a dohodněte se na akcích, které vám pomohou posunout spolupráci dále.
 7. Pokud vás zajímá hlubší rozbor, zúčastněte se následné on-line diskuse s hostem pořadu, tvůrci testu a dalšími členy komunity PMI. kde zhodnotíme celkové výsledky, poskytneme doporučení a zodpovíme vaše konkrétní otázky. Pokud se rozhodnete přijmout výzvu až po datu diskuse, i přesto získáte rozbor a bude pro vás také k dispozici záznam ze setkání, avšak bez možnosti se doptat.

Pozn.: Celý průzkum je striktně anonymní – jediné pojítko k vašim výsledkům je kódové jméno projektu, které znáte jenom vy sami.

Až budete mít splněno, napište nám prosím zde svou reflexi. Sdílením podpoříte ostatní ke splnění výzvy.

Reflexe


Zeptejte se na to, co vás zajímá