Vědomé vedení

Současná doba si žádá více vědomých rozhodnutí, a ta jsou funkcí našich vědomostí. Pořad Vědomé vedení vaše vědomosti bezesporu navýší. K tomu přidá tipy, silné otázky, nástroje a techniky, které budete moci využít, hned druhý den. Čím více znalostí, tím lepší rozhodnutí ve svém životě, ve své firmě a na pracovišti budete dělat. Tento pořad jsme postavili jako jistou abecedu odpovědného vedení (sebe a druhých). 

Moderuje David Vrba.

Vše začíná od nás, jak jsme „self-aware“, tedy jak jsme si vědomi našich schopností, jak dobře se známe, jak využíváme naše silné stránky a jak s nimi pracujeme. Znát ale nestačí. Jak říká Tim Ferriss, není tak důležité, co víme, ale jak často to používáme. Jde především o naše dennodenní návyky a rituály, které nás utváří.

 Neméně důležité je, jak jsme „situation-aware“, jak chápeme kontext doby a situace. Více než kdykoli jindy musíme zapojovat naše kritické myšlení. Musíme se učit minimálně 4 hodiny týdně, abychom zůstali relevantní a neexpirovali jako konzerva.

V neposlední řadě se budeme ptát, jak jsme „other-aware“, tedy jak pracujeme na své empatii a lidskosti. Do této skupiny patří vše, co technologie neumí, co umíme (zatím) je my, lidské bytosti. Budeme mluvit o ambidextrózním lídrovi, který umí dobře zapojovat obě hemisféry.

Vysílání připravujeme