Očkování: Neočkovat děti je sobecké a nebezpečné

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

U Stolu pro tři nám tentokrát poskytli pánové Jan Konvalinka a Ladislav Machala nekompromisní rozhovor o očkování, zázračných lécích v šuplících farmaceutických společností a… rýmičce! ;-) Zobrazit více…

Žijeme v zemi, ve které platí povinné očkování dětí, a přesto máme nižší úroveň proočkovanosti než třeba Německo, kde očkování miminek zákonem vynucené není. Tvrdíme, vakcína proti chřipce chřipku naopak přivolává a ještě kvůli ní má potom horší průběh. Každou chvíli čteme o vakcíně na HIV (původce AIDS – syndrom získaného selhání imunity), ale skutek jaksi utek…

Opravdu farmaceutické firmy drží zázračné léky v šuplíku, aby mohly vydělávat na dlouhé léčbě pacientů méně účinnými prostředky? Jak se ale potom dívat na léčivo sofosbuvir, které slibuje kompletně vymýtit tak zákeřnou nemoc, jakou je virová hepatitida C? Máme se bát virů a bakterií v rukou teroristů, nebo něčeho úplně jiného, často přehlíženého? A budeme se jednoho krásného dne očkovat proti otravné rýmě?

Věříme, že se u rozhovoru nejen zamyslíte a pobavíte, ale také si třeba začnete víc čistit zuby. 😉

Co v přednášce zaznělo?

  • Jak Google nepozorovaně (a nevědomky?) podporuje konspirační teorie a jejich šíření – 17:30
  • Překvapivé důvody, proč někteří lidé nechtějí brát léky, i když bez nich zemřou – 21:50
  • Nečekaný trik, kterým se můžeme každý den chránit před Alzheimerovou chorobou – 24:28
  • Co je daleko děsivější noční můra než viry v rukou teroristů (a téměř nikdo o tom neví) – 49:02

Kdo jsou hosté?

Jan Konvalinka  je biochemik, molekulární biolog a odborník na lidské patogeny. Jeho působištěm je Přírodovědecká fakulta UK a Ústav organické chemie a biochemie. Je autorem více než 90 původních vědeckých prací v mezinárodních časopisech. Za svou vědeckou činnost získal řadu ocenění. Je členem Učené společnosti České republiky.

Ladislav Machala je infekcionista se 40 lety v klinické praxi v AIDS centru Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice na Bulovce a na 3. Lékařské fakultě UK. Je autorem mnoha vědeckých prací a publikací.

Jarda Jirák

53 min | 5. 4. 2019 | Pořad: Stůl pro tři

Kompetence: Orientace v informacích, Posuzování, Rozhodování, Zdraví