Netváříme se, že chceme zachránit celý svět

84 min | Pořad: Brain&Breakfast

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Svět dnes čelí největší humanitární krizi od roku 1945. Pomoc potřebuje víc než 125 milionů mužů, žen a dětí. Navzdory rekordním příspěvkům v posledních letech ale tyto dary nejsou schopné pokrýt rostoucí humanitární potřeby způsobené aktuálními krizemi. Pomoc milionům obětí násilných konfliktů a přírodních katastrof se musí řešit dlouhodobě.

Chceme pomoct konkrétnímu člověku
MAGNA poskytuje humanitární pomoc v nejkrizovějších oblastech dneška – Sírii, Jižním Súdánu, Demokratické republice Kongo, Iráku nebo Libanonu. Všude je pro nás na prvním místě člověk v nouzi. Pomoc nepočítáme na tuny zhodnocených potravin nebo tisíce rozdaných dek. O našich činech nerozhodují stovky lidí ve vedení. Svět se změnil a humanitární sektor nestíhá reagovat. Je zahleděný do sebe, často neefektivní a konkrétní pomoc je až na druhém místě.

MAGNA i po 18 letech reaguje pružně, nemá roztahanou administrativu a její odborníci pomáhají přímo v terénu. Stále se držíme našeho focusu na konkrétního člověka a místo nové budovy či nepřiměřených benefitů směřujeme peníze tam, kde chybí nejvíc.

Kdo je Denisa Augustínová?

Narodila se v Bratislavě, kde vystudovala obor sociální terapeutické práce a psychologie. Roku 2001 založila spolu s Martinem Bandžákem humanitární organizaci MAGNA. Zakládala a osobně se zúčastnila většiny MAGNA misí ve světě včetně těch v Haiti, Súdánu, Filipínách, Nepálu, Libanonu, Iráku apod. V terénu tráví 10 měsíců v roce. Jako Operační ředitelka koordinuje humanitární i dlouhodobé projekty na třech kontinentech zároveň s více než 1,200členým převážně medicínským personálem v terénu. V roce 2007 vystoupila jako „Architect of the Future“ na konferenci Waldzell, kde představila svou vizi léčby akutní podvýživy ve světě. V roce 2016 byla nominována na cenu Slovenka roku v kategorii Filantropie. Pravidelně vystupuje na odborných fórech a konferencích. Podle ní není v životě nic tak špatné a nebezpečné jako strach, přestože neexistuje nic, čeho se bát. Jen se pokusit porozumět… 

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá