Na cestě s Oliverem Laryea

64 min | Pořad: Na cestě

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Na své cestě potkává Petr Skondrojanis zajímavé osobnosti, které umí svými příběhy a pohledem na svět inspirovat další. Při procházce po místech, která jsou spjata s jejich životem, se Petr ptá na jejich pohled na svět, na současnost, minulost, ale i budoucnost. Zjistěte, co je na jejich cestě životem inspirovalo, co a kdo jejich pohled na svět ovlivnilo. Nechte se inspirovat a vydejte se na cestu s Oliverem Laryea.

„Je velmi zajímavé diskutovat s mladým člověkem jak vnímá dnešní svět například o jeho vnímání demokracie nebo o tom, že to čeho se opravdu obává, je že nezvládneme super inteligenci.“, shrnuje Petr tento díl.

Proč vysílání sledovat?

  • Pokud jste team leader, majitel firmy nebo personalista, tak vás určitě musí tento rozhovor zaujmout, protože už dnes se vám mladíci jako Oliver objevují na pohovorech a dívají se divně, když po nich chcete vyplnit report. Generaci Z teď tak trochu zkoumám do většího detailu, a i vás by mělo zajímat, jak vnímají dnešní firmy, co chtějí od současnosti i budoucnosti a čím si udržíte jejich pozornost.
  • Pokud jste na prahu kariéry, může být pro vás být zajímavá proaktivita, kterou Oliver vykazuje. Možná vás nadchne jeho přístup k životu a získáte tipy, kde Oliver získává inspiraci, nebo jak vnímá zahraniční studenty, se kterými se potkává v Anglii. 

Co si z vysílání odnesete?

  • Více porozumíte svým 20-ti letým kolegům nebo vašim 20-ti letým dětem.
  • Možná se zamyslíte se nad tím jestli svět, který jsme si vytvořili pro sebe bude i pro ně a jak jej vnímají.
  • Třeba vás Oliver inspiruje a vy se více zamyslíte nad tím, jakou školu vybrat pro své děti. 

[vysilani]

Kdo je Oliver Laryea?

Je mu teprve 20, ale když si projdete jeho LinkedIn profil zjistíte, že je typickým zástupcem proaktivní generace Z. Studuje Techniku na univerzitě v Manchesteru, časopis Euro jej zařadil do seriálu 20 pod 20. Příspěvky na LinkedIn píše zásadně anglicky. Stihl být na jeden měsíc CEO české pobočky Adecco, je v několika startupových projektech a jeho touhou je pracovat na něčem velkém, co opravdu pomůže lidem a světu. Nechce být součástí nějakého startupu, který bude mít minimální dopad, ale chce být součástí nějaké větší změny. Nechce pracovat pro peníze, ty nejsou jeho motorem, potřebuje vidět smysl a cítí se teď jako Honza co šel do světa a ochutnává buchty z ranečku, tedy zkouší co ho baví, kde se může učit a rozšiřovat si obzory. Říká, že má velmi silně vyvinutou integritu. Od lidí se kterými bude pracovat očekává hodnoty, integritu a vizionářství.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá