Mluvit umíme, ale komunikujeme?

37 min | Pořad: ProjecTor

Moderuje: Martin Hák | Host: Lenka Pincot

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Na toto vysílání navazuje praktická diskuse, během které se můžete doptat na věci, které zazněl ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše vypracované výzvy.

Chybná komunikace se objevuje ve statistikách příčin selhání projektů na předních příčkách. Proč? A jak se tomu ve vašich projektech vyhnout? 

O důležitosti správně komunikovat se dozvídáme ze všech stran. Komunikace na projektech má však svá specifika. Probíhá v týmu, mimo tým, formálně i neformálně, zahrnuje kolegy napříč organizací a různých specializací. Je vůbec možné najít společný jazyk pro všechny? To probereme s Lenkou Pincot.

Proč vysílání sledovat?

  • Podíváme se zblízka na jednu z nejčastějších příčin selhání projektů – komunikaci. Řekneme si, jak problémy vzniklé chybnou komunikací řešit či ještě lépe – jak jim předcházet. 
  • Kvalitní komunikace nevzniká sama od sebe, ale musí se budovat. Častými překážkami jsou složitost prostředí a velké množství různorodých účastníků komunikace. Komunikované informace přitom slouží jako vstup do rozhodování se, takže následky nedorozumění s námi můžou na projektu zůstat relativně dlouho.
  • Tento díl se bude hodit každému, kdo se aktivně potýká se složitými nebo novými projekty, a to v libovolné roli.

Co si odnesete?

  • Jaká jsou specifika projektové komunikace a v čem se skrývá kámen úrazu?
  • Jak nastavit podmínky v projektu tak, aby mohla probíhat bezproblémová komunikace?
  • Jak se vyvarovat nedorozuměním a chybné interpretaci informací, které mají vliv na úspěch projektu?

Kdo je Lenka Pincot?

Lenka Pincot se věnuje organizačním transformacím a řízením komplexních změn. V rámci své kariéry působila v řadě odvětví, v českém i mezinárodním prostředí. 

Jako absolventka matematicko-fyzikální fakulty využívá své znalosti z oblasti informačních technologií a zkušenosti z businessu k tomu, aby pomáhala propojovat strategie společností s využíváním technologií a digitalizace. 

Lenka působí v české komoře Institutu Projektového Řízení jako viceprezidentka pro programy a má zkušenosti s projektovým řízením i agilním produktovým vývojem.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá