Koronavirus očima biochemika

Proč sledovat?

Koronavirus je skloňován v médiích každý den, kolik z toho, co denně slyšíte a čtete, je podloženo vědeckými daty.? Docent Konvalinka vám v tom pomůže udělat jasno. Odpovíme na otázky jako: Kde a jak vlastně vzniká takový vir? Jaký je rozdíl mezi COVID-19 a běžnou chřipkou? Co jsou virostatika?

Co se dozvíte?

  • Jak se vytváří lék?
  • Kde sbírat informace, abychom se v tak složitých tématech vyznali a nepodléhaly fakenews

Moderuje: Jan Mašek

Host: Jan Konvalinka

79 min

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Host

Doc. Jan Konvalinka

Český biochemik a virolog, prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum. V badatelské činnosti se zabývá zejména proteázami retrovirů a neuropeptidázami. Účastnil se úspěšného vývoje léku proti viru HIV. Nyní stojí v čele akademické iniciativy, v rámci níž by měly české univerzity a Akademie věd pomáhat s testováním na virus COVID-19. 

Výzvy a materiály

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Koronavirus očima biochemika

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.