Koronavirus očima biochemika

79 min | Pořad: Koronavirový speciál

Moderuje: Jan Mašek | Host: Jan Konvalinka

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Proč sledovat?

Koronavirus je skloňován v médiích každý den, kolik z toho, co denně slyšíte a čtete, je podloženo vědeckými daty.? Docent Konvalinka vám v tom pomůže udělat jasno. Odpovíme na otázky jako: Kde a jak vlastně vzniká takový vir? Jaký je rozdíl mezi COVID-19 a běžnou chřipkou? Co jsou virostatika?

Co se dozvíte?

  • Jak se vytváří lék?
  • Kde sbírat informace, abychom se v tak složitých tématech vyznali a nepodléhaly fakenews

Kdo je Doc. Jan Konvalinka?

Český biochemik a virolog, prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum. V badatelské činnosti se zabývá zejména proteázami retrovirů a neuropeptidázami. Účastnil se úspěšného vývoje léku proti viru HIV. Nyní stojí v čele akademické iniciativy, v rámci níž by měly české univerzity a Akademie věd pomáhat s testováním na virus COVID-19. 

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá