Říjen 2020 – Dávat a brát

10 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Lenka Kučerová

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Kniha Dávat a brát je určena pro ty, kteří nevěří v tradiční paradigma, že základem úspěchu je asertivita a soutěživost. Organizační psycholog Adam Grant vám záživnou formou ukáže, že aktivně pomáhat bez nároků na jakoukoliv reciprocitu vede nejen k dobrému pocitu ale i úspěchu – vašeho i okolí.“ říká Lenka Kučerová, členka sítě Red Button.

Adam Grant boří mýtus, že ti dobří vždy skončí poslední, vyhaslí jako sopka a zbití jak psi. Dokazuje, že dárci mají větší pravděpodobnost stát se šampiony. Zajímá vás, jak a proč dárci převládají na vrcholu žebříčku úspěšnosti? Autor knihy vás seznámí s úspěšnými dárci z nejrůznějších oborů. Úspěšní dárci mají jedinečný přístup k aktivitám ve čtyřech klíčových oblastech: vytváření sítě kontaktů, spolupráci, vyhodnocování a ovlivňování druhých.

[vysilani]

Kdo je Lenka Kučerová?

Lenka Kučerová aktivně rozvíjí české podnikatelské prostředí od roku 2010, kdy jsem ve službách agentury CzechInvest založila program CzechAccelerator. Provozovala 2 pražské startup akcelerátory StartupYard a Wayra CEE a v roce 2015 spoluzaložila nadační fond StarLift, který se zaměřuje na rozvoj podnikavosti slibných vývojářů z Česka a Slovenska. Ve startupovém studiu CEAi měla na starosti rozvoj komunit, marketing, interního vzdělávání a firemní kultury. Na jaře 2019 se zapojila do iniciativy prg.ai založenou ČVUT, Univerzitou Karlovou, Akademií věd ČR a městem Prahou, která si klade za cíl přeměnit českou metropoli v jedno světových center AI.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá