Říjen 2020 – Dávat a brát

„Kniha Dávat a brát je určena pro ty, kteří nevěří v tradiční paradigma, že základem úspěchu je asertivita a soutěživost. Organizační psycholog Adam Grant vám záživnou formou ukáže, že aktivně pomáhat bez nároků na jakoukoliv reciprocitu vede nejen k dobrému pocitu ale i úspěchu – vašeho i okolí.“ říká Lenka Kučerová, členka sítě Red Button.

Adam Grant boří mýtus, že ti dobří vždy skončí poslední, vyhaslí jako sopka a zbití jak psi. Dokazuje, že dárci mají větší pravděpodobnost stát se šampiony. Zajímá vás, jak a proč dárci převládají na vrcholu žebříčku úspěšnosti? Autor knihy vás seznámí s úspěšnými dárci z nejrůznějších oborů. Úspěšní dárci mají jedinečný přístup k aktivitám ve čtyřech klíčových oblastech: vytváření sítě kontaktů, spolupráci, vyhodnocování a ovlivňování druhých.

Nasajte atmosféru Red Button EDU. Podívejte se na ukázku pořadu, který je dostupný registrovaným uživatelům.

Moderuje: Jan Mašek

Host: Lenka Kučerová

Pořad: Kniha měsíce

10 min

Kdo je Lenka Kučerová?

Lenka Kučerová aktivně rozvíjí české podnikatelské prostředí od roku 2010, kdy jsem ve službách agentury CzechInvest založila program CzechAccelerator. Provozovala 2 pražské startup akcelerátory StartupYard a Wayra CEE a v roce 2015 spoluzaložila nadační fond StarLift, který se zaměřuje na rozvoj podnikavosti slibných vývojářů z Česka a Slovenska. Ve startupovém studiu CEAi měla na starosti rozvoj komunit, marketing, interního vzdělávání a firemní kultury. Na jaře 2019 se zapojila do iniciativy prg.ai založenou ČVUT, Univerzitou Karlovou, Akademií věd ČR a městem Prahou, která si klade za cíl přeměnit českou metropoli v jedno světových center AI.

Výzvy a materiály

Přečtěte si knihu Dávat a brát a nasdílejte s ostatními v komentáři odpovědi na následující dvě otázky:

  1. Co jste si díky knize uvědomili?
  2. K jaké akci u vás osobně, v týmu nebo ve vaší firmě vás kniha inspirovala?

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Kniha měsíce – Dávat a brát

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.