Kapitán týmu x Kapitán letadla

62 min | Pořad: InspiRácio

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

V dnešním InspiRáciu si spolu s Pavlem Pumprlou, kapitánem úspěšného basketbalového týmu z Mistrovství světa v Číně a Davidem Heclem, dlouholetým kapitánem obřího Airbusu A380, budeme povídat o tom, jakou cítí oba kapitáni zodpovědnost během letu a zápasu ve svých názvem stejných a jinak velmi odlišných rolích.  Podíváme se na různé archetypy lídra, čím se liší a které jsou blízké naším hostům.

Probereme v debatě společně, zda je v kokpitu letadla vůbec nějaký prostor na experimentování. Podíváme se, kolik prostoru naopak zabírá kreativita hráčům na palubovce při hře basketbalového týmu. Bude nás zajímat, co mohou oba kapitáni rozhodnout sami a k čemu potřebují součinnost svých týmu.

Zeptáme se, nakolik jsou svázáni ve svých profesích striktními předpisy a jak hodně mohou být flexibilní v postupech, které volí.

Probereme také společně otázky důvěry i sebedůvěry. Ač se jedná o pozice shodného názvu, z podstaty jejich působení můžeme očekávat velmi odlišné “leadership” styly. Pokud se chcete dozvědět více, pak jste tu s námi správně. 

Co si z vysílání odnesete?

  • Jak shodně či naopak odlišně mohou motivovat a řídit své týmy dva kapitáni – kapitán velkého dopravního letadla a kapitán sportovního týmu. 
  • Nakolik oba kapitáni mohou ovliňovat  strategii a taktiku profesí, které vykonávají. 
  • Nakolik je pro oba důležitá týmová práce, spoléhání sám na sebe a na ostatní členy týmu. 
  • Jak důležité jsou osobní integrita lídra a schopnost motivovat vlastním příkladem.

[vysilani]

Kdo jsou hosté?

Pavel Pumprla

Pavel Pumprla je dlouholetý úspěšný basketbalový reprezentant České republiky a kapitán úspěšného národního týmu z Mistrovství světa v Číně v roce 2019. S basketem začal už v devíti letech v Olomouci a přes Opavu a zahraniční štace ve Španělsku byl řadu let kapitánem nejlepšího českého klubu a pravidelného účastníka Evropské ligy z Nymburku. Pavel žije v Poděbradech, kromě basketu se věnuje celé řadě dalších aktivit, vystupuje často jako motivační spíkr na téma vedení a rozvoje lidí a produkuje také vlastní úspěšný podcast Cesty vítězů.

David Hecl

David Hecl se stal kapitánem dopravního letadla Boeing B737 v roce 2001, kdy létal u Českých Aerolinií. Během své kariéry u ČSA zastával pozici Quality Managera pro výcvik letových posádek a poté pozici zástupce šéfpilota na typu B737 a pilota-instruktora na letadle B737. V roce 2009 nastoupil ke společnosti Emirates Airline. Přes letadla typu Airbus A330 a A340 se dostal až k létání na Airbuse A380, na kterém se v roce 2015 opět stal kapitánem. Po odchodu z Emirates v roce 2018 létal až do „zastavení“ letového provozu po celém světě jako kapitán na Airbusu A380 u společnosti Korean Air. Letectví je pro něho srdeční záležitostí, takže na letištích tráví čas i mimo „pracovní“ lítání a rád si vyjede do přírody na kole.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá