Jak udržet životní prostředí i zdroj peněz?

Vysílání bude zveřejněno 29. 8. 2022 v 9:00.

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s členstvím Inspire.
Vyzkoušejte na 14 dní ZDARMA

Životní prostředí není jen otázkou osobní zodpovědnosti za to, jaký svět předáme našim dětem někdy v budoucnu. Ať už otázku ochrany planety v naší práci řešíme nebo ne, toto téma se dřív nebo později nevyhnutelně dotkne činnosti každého z nás. Zobrazit více…

A to možná jak nepřekonatelnými hrozbami, tak ale i novými příležitostmi. Jak ty příležitosti dokázat rozpoznat a už teď investovat naše zdroje skutečně udržitelným směrem? O tom si popovídáme se Soňou Jonášovou.

Proč vysílání sledovat?

  • Rozebereme téma udržitelnosti od základního hodnotového rámce až po konkrétní kroky ve firmě.
  • Ujasníme si vizi, strategii a práci se zdroji firmy tak, že budeme vůči okolí, ale i vůči sobě samým cítit větší klid ve vztahu k budoucnosti našeho podnikání.

Co si z dílu odnesete?

  1. Jak využít zdroje ve vaší práci plnohodnotně a udržitelně?
  2. Jak cirkulárně využít odpad jako plnohodnotný zdroj dalšího příjmu bez zatížení planety?
  3. Jaké příklady z praxe už známe a jak se jimi inspirovat?

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa Jonášová je zakladatelkou a šéfkou Institutu Cirkulární Ekonomiky (INCIEN) a pomáhá se ziskovým přesměrováním zdrojů firem, obcí a regionů. Zabývá se udržitelným rozvojem společnosti, v oblastech zemědělství, lesnictví, vodohospodářství, rozvojem nových ekonomik, oblastí nakládání s odpadem a ekoinovace. Vede několik výzkumných projektů a je členkou pracovních skupin zaměřených na využívání druhotných surovin a rozvoje chytrých měst a regionů. 

54 min | 29. 8. 2022 | Pořad: Použij Sílu!