Jak si udržet odolnost v časech vleklé krize

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Během dalšího vysílání Home Office TV probíral Jan Mašek s Martinem Rumanem, Bárou Janečkovou a Janem Bendou mimo jiné to, co se v čase koronavirové krize děje nejen kolem nás, ale hlavně v nás. Zobrazit více…

Proč sledovat?

Toto vysílání vám pomůže si uvědomit, jak je duševní a fyzické zdraví důležité pro odolnost vůči těžkým časům. Jakou cestu volíte vy? „Krmíte“ se toxickými nebo růstovými věcmi? (A nemluvíme tentokrát jen o jídle). Podívejte se na vysílání, které vás navede na chytré návyky pro udržování psychické i fyzické kondice, produktivity a životní rovnováhy

Co se dozvíte?

  • Co jsou „těžké časy“ a jak je vnímáme?
  • Jak posilovat svoji odolnost?
  • Co přichází po heoické fázi ze začátků krize?

Hosté

Barbora Janečková

Klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující převážně s dospělou klientelou. Své klienty podporuje v tom, aby našli vlastní cestu k plnému životu, který bude dobrý nejen pro ně, ale i pro jejich okolí. Domnívá se, že nejdůležitější podmínkou změny v terapii je hluboký lidský kontakt.

Část své energie věnuje rozvoji biosyntetické psychoterapie a institutu, který tuto metodu učí.

Její srdeční záležitostí je Sociální klinika, kterou spolužila. Je postavena na konceptu služby ze srdce pro ty, kteří se nachází v těžké situaci.

Jan Benda

Psycholog, psychoterapeut, trenér a kouč, který sám o sobě říká: „Pravdivost, odvaha, sounáležitost, volnost. Hodnoty, které mě vedou životem.

Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Srí Lance. Pracoval s umírajícími. Držel je za ruce. Díval se, jak pláčou nebo jak jsou smíření. Setkával se s utrpením druhých a kromě toho prožíval i své vlastní. Přineslo mu to sílu i pokoru ( i když té podle jeho slov bylo víc).

Dnes pracuje pro firmy, manažery, leadry, pacienty, hledače.

Martin Ruman

Od roku 2003 se věnuje vzdělávání a rozvoji lidí v byznysu. Vede agenturu Odyssey na misi za smysluplnější práci s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti.

Jeho tématem je tedy energie – jak s ní zacházíme u sebe samých, u svých týmů, ve firemní kultuře. Jak můžeme jít v prostředí neustále rostoucího tlaku na výkon naproti přirozenému fungování lidského i sociálního organismu. Jak chytře rozvíjet potenciál. Jak hořet a nevyhořet.

V rámci vzájemné osvěty proto také skrze polopunkové Hnutí zaHRádkářů tvoří na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností.

94 min | 9. 4. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Mohlo by vás zajímat