Jak si udržet odolnost v časech vleklé krize

Proč sledovat?


Během dalšího vysílání Home Office TV probíral Jan Mašek s Martinem Rumanem, Bárou Janečkovou a Janem Bendou mimo jiné to, co se v čase koronavirové krize děje nejen kolem nás, ale hlavně v nás. Toto vysílání vám pomůže si uvědomit, jak je duševní a fyzické zdraví důležité pro odolnost vůči těžkým časům. Jakou cestu volíte vy? „Krmíte“ se toxickými nebo růstovými věcmi? (A nemluvíme tentokrát jen o jídle). Podívejte se na vysílání, které vás navede na chytré návyky pro udržování psychické i fyzické kondice, produktivity a životní rovnováhy

Co se dozvíte?

  • Co jsou „těžké časy“ a jak je vnímáme?
  • Jak posilovat svoji odolnost?
  • Co přichází po heoické fázi ze začátků krize?

Moderuje: Jan Mašek

Host: Barbora Janečková, Jan Benda, Martin Ruman

94 min

Hosté

Barbora Janečková

Klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující převážně s dospělou klientelou. Své klienty podporuje v tom, aby našli vlastní cestu k plnému životu, který bude dobrý nejen pro ně, ale i pro jejich okolí. Domnívá se, že nejdůležitější podmínkou změny v terapii je hluboký lidský kontakt.

Část své energie věnuje rozvoji biosyntetické psychoterapie a institutu, který tuto metodu učí.

Její srdeční záležitostí je Sociální klinika, kterou spolužila. Je postavena na konceptu služby ze srdce pro ty, kteří se nachází v těžké situaci.

Jan Benda

Psycholog, psychoterapeut, trenér a kouč, který sám o sobě říká: „Pravdivost, odvaha, sounáležitost, volnost. Hodnoty, které mě vedou životem.

Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Srí Lance. Pracoval s umírajícími. Držel je za ruce. Díval se, jak pláčou nebo jak jsou smíření. Setkával se s utrpením druhých a kromě toho prožíval i své vlastní. Přineslo mu to sílu i pokoru ( i když té podle jeho slov bylo víc).

Dnes pracuje pro firmy, manažery, leadry, pacienty, hledače.

Martin Ruman

Od roku 2003 se věnuje vzdělávání a rozvoji lidí v byznysu. Vede agenturu Odyssey na misi za smysluplnější práci s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti.

Jeho tématem je tedy energie – jak s ní zacházíme u sebe samých, u svých týmů, ve firemní kultuře. Jak můžeme jít v prostředí neustále rostoucího tlaku na výkon naproti přirozenému fungování lidského i sociálního organismu. Jak chytře rozvíjet potenciál. Jak hořet a nevyhořet.

V rámci vzájemné osvěty proto také skrze polopunkové Hnutí zaHRádkářů tvoří na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností.

Výzvy a materiály

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Jak si udržet odolnost v časech vleklé krize

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.