Jak budovat agilní kulturu?

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

V předchozím díle jsme vyzpovídali CEOs dvou českých firem a oba se shodli na tom, že pro úspěch Agilní transformace je zásadní mít ve firmě kromě nich někoho, kdo každý den formuje firemní kulturu tím správným směrem. Do dalšího dílu Agile Talks jsme si proto pozvali dvě dámy z HR, se kterými si budeme povídat o tom, jak lze, i když člověk zrovna není CxO, spoluvytvářet prostředí, ve kterém se může stávající firemní kultura vyvíjet v Agilní.

Co si z vysílání odnesete?

  • Jak přemýšlí a čemu věří dámy z HR, které spoluvytvářejí podhoubí pro růst Agilní kultury.
  • Co jim v tom funguje a nefunguje, a které mechanismy vedou ke změně kolektivních postojů, přesvědčení a návyků.
  • Jak lze budovat Agilní kulturu, i když člověk zrovna není na pozici CxO.

Kdo jsou hosté?

Eva Jedličková

Eva Jedličková je profesionální kouč a learning designer, působí od srpna 2020 jako Learning and Development Manager ve společnosti Rohlik.cz. Více než 15 let podporuje lidi ve firmách, kde se dějí změny. S tím, co je skryto pod pojmem “agilní způsob práce”, se setkala v České spořitelně. Podle ní to je vlastně aplikace koučovacích principů a metod ve firemním kontextu. V ČS měla možnost vytvořit základy agilní poradny, byla zodpovědná za agilní akademii pro kouče a pro product ownery, pomáhala chapter leadům získat kompetence pro rozvoj craftů a lidí. Teď je v Rohlíku u toho, že se firma pustila do šíření agilního způsobu práce a posilování kultury v duchu agilních principů. 

Katarína Reisenbuchlerová

Katarína Reisenbuchlerová má rada čo robí a robí to s neskutočným nadšením. Pôsobila vo viacerých nadnárodných spoločnostiach na rôznych pozíciách. Nechce byť manažérom, ale robiť veci tak, ako im verí. Na pozícii HR profesionála v Tatra banke si vybudovala silnú osobnú značku, ktorá jej umožňuje spolupodielať sa na strategickom smerovaní banky v kľúčových HR oblastiach. Baví ju byť  súčasťou všetkého aj za hranicou svojej agendy a spájať neprepojiteľné. Jej hlavným zameraním sú práca s firemnou kultúrou, engagementom a strategickým rozvojom. Je tvorcom viacerých zaujímavých projektov, pre ktoré si dokáže získať ľudí a aj preto sú jej výstupy často iné a nadčasové. Nemyslí si, že pracuje úplne agilným spôsobom. Vyhýba sa trendom a jednému prúdu. Zato fandí jednoduchosti a nadšeniu.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá