Inovátor o návratu ke kořenům

Představte si, že by vás ve škole chválili za odvahu chybovat a za správné použití otázky „Proč?“. Že vaše dílčí neúspěchy nejsou námětem k posměchu a frázím typu “já to říkal”, ale inspirací pro ostatní i vás samotné. Jak v sobě probudit inovativního ducha? A jak u toho nezapomenout na svoje kořeny? Probuďte v sobě inovátora s pozitivním přístupem k budoucnosti při vysílání epizody pořadu Použij Sílu s Tomášem Studeníkem.

Proč vysílání sledovat?

 1. Porozumíte, jak se záměrem zlepšování okolních podmínek získat inovativní mindset.
 2. Dozvíte se, jak se nebrat příliš vážně a dokázat se svým nezdarům zasmát a po poučení jít hned dál.

Co si z dílu odnesete?

 1. Schopnost rozpoznat, co v životě zachovat a kde inovovat.
 2. Odvahu zpochybňovat status quo a přijetí zdravé míry nespokojenosti jako hnacího motoru.
 3. Otevřenost novým myšlenkám a řešením.

Nasajte atmosféru Red Button EDU. Podívejte se na ukázku pořadu, který je dostupný registrovaným uživatelům.

Moderuje: Miky Škoda

Host: Tomáš Studeník

Pořad: Použij Sílu!

56 min

Kdo je Tomáš Studeník?

Tomáš Studeník pomáhá Čechům v inovativním přemýšlení v mnoha oborech od medicíny přes infrastrukturu a sociální sféru až po umělou inteligenci. Získal titul MBA na University of Liverpool a MSc v inovacích na HEC v Paříži. Ve spolupráci s největšími globálními podniky pořádá inovativní maratony a boří strach z chybování u veřejnosti pořádáním české verze FuckUp Nights. Příběhy neúspěchů a chyb významných osobností otiskl v roce 2018 do Velké knihy fuckupů. Podílí se na inovativních projektech včetně Czech.global s ambicí propojit všechny Čechy ve světě. 

Výzvy a materiály

Udělej si pořádek!

Časová náročnost: 60 minut

Výzva

Pokud chceme efektivně přemýšlet kupředu, potřebujeme být zároveň zdravě ukotveni v realitě. A to vyžaduje vnitřní klid, uvolnění a pořádek v hlavě. Může nám k tomu pomoct několik zdánlivě jednoduchých základních návyků. Nestojí skoro žádný čas, za to se dokážou při dlouhodobém aplikování projevit obrovskými výsledky.

Proč se do výzvy pustit?

 • Uděláš si prostor dát světu to nejlepší ze sebe. U toho se navíc budeš cítit klidnější a získáš prostor ke kreativitě v osobním i pracovním životě.
Přijmout výzvu
Po přijetí výzvy se vám zobrazí detailní instrukce.

Co mám udělat?

 1. Každé ráno si ustel postel.
 2. Při žádném jídle neměj mobil v ruce ani na stole.
 3. Při ranní hygieně si zapiš 3 nápady na zdokonalení světa / života / businessu.

Podrobné instrukce

Každý den splň poctivě zmíněné 3 úkoly. Dlouhodobé výsledky přinese dlouhodobý návyk, pro splnění výzvy ti stačí alespoň “ochutnávka” jednoho týdne v kuse.

 1. Ustlání postele je doslova pětivteřinová záležitost a spíš symbolizuje soubor takovýchhle drobných každoddenních úkonů. Je to ta nejmenší věc, kterou si hned po probuzení můžeš odškrtnout jako splněnou a dodat svému sebevědomí miniaturní dopaminovou odměnu. K tomu uděláš něco jen pro sebe, což ti pomůže se o kus víc ukotvit v sobě na následující den. Pokud navíc pracuješ z domova, budeš mít o kousek míň nepořádku, který by tě podvědomě rozptyloval.
 2. Využij času na jídlo jako času na sebe a ukotvení v současnosti a na daném místě. Případně jako času na ty, se kterými zrovna sdílíš stůl. Mobil, noviny nebo seriál zbytečně odvádí pozornost od jednoho z mála okamžiků během dne, kdy si můžeš uklidit v hlavě – a mimo jiné vděčně vychutnat jídlo. Pokud jsi sám, využij čas meditativně a vnímej chuť jídla, užij si ho a nech myšlenky plynout. Pokud je vás víc, zjisti něco nového o blízkých či kolezích a věnuj jim svoji pozornost.
 3. Rozprouděním nápadů posílíš sebedůvěru a kretivitu. Pokud nějaký z nich využiješ, je to jenom přidaná hodnota navíc. Smysluplné je ale už cvičení samo o sobě, kdy si dovolíš přemýšlet abstraktně a kreativně. Zkušenost z takového každodenního popuštění uzdy fantazie pak využiješ v práci i v osobních plánech.

Kdyby sis nevěděl rady, ozvi se Mikymu.

Až budeš mít splněno, neváhejte tady napsat svou reflexi, inspiruješ tím ostatní ke sdílení a puštění se do svého vlastního vnitřního úklidu. Hodně zdaru!

Reflexe

Všechny reflexe

Václav Ruml 12. 11. 2020 13:08

Zdravím Miki, výzvu se mi dařilo naplňovat se střídavými úspěchy, největší "bojovka" byla pro mě nemít mobil resp. notebook před očima, když jím, to se fakt nedařilo při mém home officu v mém bytě, s nápady při ranní hygieně už to bylo lepší, ale zatím nebyly více rozpracovány:) a 1 zadání bylo pro mě hračka, u mě už trvalý návyk. Zdraví Vašek Ruml

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Použij Sílu – Inovátor o návratu ke kořenům

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.