Firemní kultura – Proč nestačí myslet to dobře?

91 min | Pořad: Jádro pudla...

Moderuje: Tomáš Hruda | Host: Martin Ruman

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

S různými přístupy a koncepty, jak pojmout firemní kulturu, se v poslední době roztrhl pytel. Není divu, svět se mění bezprecedentním tempem a je třeba se novým poměrům přizpůsobit. Jaký přístup ale zvolit? Který koncept je vhodný? Když okopírujeme Google, bude to fungovat?  

My se společně  podíváme na Štěstí v práci (Happiness at Work), Radikální otevřenost (Radical Candor) a i komplexněji pojatý koncept Učící se organizace (Learning Organization). Fungují? A kdy? Jak moc stavějí na víře svých nositelů v lepší zítřky a jak velkou reálnou hodnotu komu přinášejí? Podíváme se pod pokličku, podíváme se jakou roli hrají jednotlivé prvky těchto konceptů. 

Proč vysílání sledovat?

  • Pochopíte klíčové pilíře úspěšných firemních kultur. Budete schopni odlišit specifické a většinou nepřenositelné podmínky od těch skutečně nosných principů. 

Co si z dílu odnesete?

  • Rozklíčování hlavních důvodů (ne)fungování populárních konceptů firemní kultury.
  • Schopnost rozpoznat klíčové prvky firemní kultury od balastu a specifických rad, které fungují jen občas. 
  • Materiál k zamyšlení nad svojí vlastní firemní kulturou?

[vysilani]

Kdo je Martin Ruman?

Martin Ruman se od roku 2003 věnuje vzdělávání a rozvoji lidí v byznysu. Vede agenturu Odyssey.cz na misi za smysluplnější práci s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti. Jeho tématem je tedy energie – jak s ní zacházíme u sebe samých, u svých týmů, ve firemní kultuře. Jak můžeme jít v prostředí neustále rostoucího tlaku na výkon naproti přirozenému fungování lidského i sociálního organismu. Jak chytře rozvíjet potenciál. Jak hořet a nevyhořet.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá