Důvěřuj, ale prověřuj

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Veřejná sbírka musí mít jasně definovaný účel, účel musí být konkrétní a veřejně prospěšný. Nelze vybírat peníze na cokoli a pojmenovat to veřejná sbírka. Každá sbírka má dvě strany - 1. je peníze získat a 2. strana je, efektivně je dál distribuovat. Zobrazit více…

Dozvíte se, jaká je paleta dárcovství v Česku, že není sbírka jako sbírka, jestli existuje konkurence v neziskovém sektoru nebo třeba jak se pozná bussinesově vedená nezisková organizace.

Kdo jsou naši hosté?

Svatava Poulson

Vystudovala FTVS UK Praha obor TV pro zdravotně postižené. Po téměř 20 letech v korporaci pracuje nyní 5. rokem v Nadaci Sirius, aktuálně jako provozní ředitelka projektu Patron dětí. Snaží se pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí.

Karin Pospíšilová

Zakladatelka a dlouholetá výkonná ředitelka sdružení Lékořice, které v roce 2013 získalo ocenění Neziskovka roku. Od roku 2015 ředitelka soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, která plní přání dětem se závažným, život ohrožujícím onemocněním. Věří v sílu přání. Nesmírně ji těší, když se podaří prostřednictvím splnění přání aktivovat vnitřní zdroje dětí, procházejících léčbou.

Čestmír Horký

Na Univerzitě Hradec Králové absolvoval obor sociální politika a sociální práce. Jako ředitel Nadačního fondu pomoci působí od roku 2013. Od roku 2019 se plně zaměřuje na rozvoj dárcovské platformy znesnáze21, která umožňuje bleskové založení ověřené sbírky pro lidi v náročné životní situaci. Spoluzaložil a několik let řídil veřejně prospěšnou společnost Aufori, jejímž ústředním tématem je vzdělávání, chudoba a práce v přirozeném prostředí klienta. Dnes v ní působí jako konzultant. Je ženatý, má dvě děti.

85 min | 17. 12. 2020 | Pořad: Brain&Breakfast

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma