Duben 2019 – Zrození kmenového vůdce

6 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Tomáš Tureček

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Ptáci tvoří hejna, vlci smečky a lidé kmeny. Koncept kmenového vůdcovství je starý tisíce let, ale až Dave Logan jej dokázal popsat jednoduše, elegantně a prakticky natolik, že jsme s jeho pomocí schopni v řádu minut identifikovat kmenovou (firemní) kulturu a díky konkrétním návodům ji cíleně rozvíjet. S kmenovým vůdcovstvím posunete svůj leadership a své týmy na další úroveň.“ říká Tomáš Tureček, člen sítě Red Button.

Jak z úspěšných skupin vznikají skvělé organizace

Ptáci tvoří hejna, vlci smečky a lidé kmeny, skupiny o dvaceti až sto padesáti lidech. Kmeny jsou základním stavebním prvkem jakéhokoli rozsáhlejšího lidského úsilí. Mají větší vliv a význam než týmy, celé podniky či sebeschopnější generální ředitelé. Jsou to právě kmeny, kdo v podniku rozhoduje o tom, zda se novému šéfovi bude dařit nebo zda ho brzy nahradí někdo jiný. Některé kmeny vyžadují od všech svých členů maximální výkony a neustále se rozvíjejí. Jiné dělají jen to, co je nezbytně nutné. Co je příčinou tohoto rozdílu ve výkonnosti? Jejich kmenoví vůdci.

Kmenoví vůdci se soustředí na posilování kmenu, přesněji řečeno na rozvíjení kmenové kultury. Pokud se jim to daří, jde kmen od úspěchu k úspěchu. Pro řadu lidí to představuje velkou hádanku: jak to dělají?

Když se jich zeptáte, mnozí kmenoví vůdci nedokážou objasnit, co přesně dělají jinak. Po přečtení této knihy vám bude jasné, v čem spočívá jejich úspěch, a navíc je dokážete napodobit.

Kdo je Tomáš Tureček?

Tomáš Tureček jako kouč a mentor pomáhá vedení firem zvýšit produktivitu a aktivovat potenciál lidí. Rád pracuje s lídry, kteří chtějí svou firmu nebo tým posunout dále. K tomu společně s kolegy za posledních 12 let vyvinuli mnoho praktických nástrojů – od startování inovativního myšlení, přes koučink lídrů a workshopy s týmy, po práci na procesech. Založili firmu RainFellows, aby prostřednictvím práce s firmami měnili k lepšímu podnikatelskou kulturu u nás v ČR. I proto je najdete za značkami BusinessCon nebo RedButton, které tuto vizi naplňují. Tomášův MBTI osobnostní typ je ESTP a silné stránky podle Gallup Strengths Center jsou: Communication, Activator, Ideation, Woo, Individualization.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá