Cloud x InHouse?

61 min | Pořad: InspiRácio

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Nelekejte se, v tomto díle InspiRácia nebudeme mluvit ajťáčtinou! Naopak! Pokud máte občas pocit že ajťákům nerozumíte, pak jste tu tentokrát správně. Spolu s Bobem Dohnalem (zakladatel Revolgy) a Láďou Lálou (CIO Letiště Praha), si budeme srozumitelně povídat o tom, co je to ten Cloud, o kterém všichni mluví

Proč bychom do něj měli nebo neměli převádět naše stávající firemní systémy a jak a kdy se správně rozhodnout. Prodiskutujeme jaké výhody a nevýhody naopak přináší pokud provozujeme firemní systémy ve vlastním datovém centru, co tím získáme a o co se připravíme.

S trochou nadsázky se dá říct, že v budoucnu budou existovat pouze dva druhy firem. Ty, které technologie vyrábějí a ty, které technologie používají. Každá firma tak bude vlastně technologická. A každá bude řešit, kde svoje řešení rozvíjet a provozovat.  V cloudu nebo “InHouse”?

Během živého přenosu, budete mít navíc možnost pokládat hostům otázky, které vás zajímají. Těšíme se na vás!

Proč byste si měli vysílání pustit a co si odnesete?

  • Dozvíte se, co jsou to cloudové služby a jaké výhody či nevýhody vám a vaší firmě mohou přinést.
  • Pochopíte jak jednoduché nebo složité, časově a finančně náročné či nenáročné, je převést do cloudu vaše stávající firemní systémy.
  • Uslyšíte jaká rizika jsou spojená s cloudem a s provozováním systémů ve vaší vlastní režii a uděláte si názor co je pro vás výhodnější.

Kdo jsou hosté?

Bohuslav Dohnal

Bob založil v roce 1996 svou druhou firmu, dnes fungující pod názvem Revolgy, která patří ke strategickým partnerům Google Cloud a AWS v Evropě a pomáhá zákazníkům k jednoduššímu a dostupnějšímu IT. Kromě cloudu ovládá také pájku, programování v Python nebo transformaci business modelů a řízení změn. Vyzkoušel si, jak se dá zhubnout 30 kg nebo vybudovat mezinárodní firma.

Ladislav Lála

Láďa řídí IT rozvoj leteckého přístavu, který nemá v česku konkurenci. Většinu své profesní kariéry se pohybuje ve světě informačních technologií. Pracoval na straně zákazníka, ale i jako dodavatel a konzultant. Mimo jiné řídil IT Poštové banky na Slovensku, IT Infrastrukturu České spořitelny nebo provoz Fortuna Loterie. V rámci Accenture dodával projekty zejména v oblasti infrastruktury a bezpečnosti. Ve volném čase se věnuje sportovnímu parašutismu. Se zlatými padáky v byznysu nemá jeho koníček nic společného…

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá