Česko je nano

Proč sledovat?


Věděli jste, že Česko je v nanotechnologiích opravdový gigant? Pokud Vás zajímají inovace a technologie a rádi byste se dozvěděli jak nanotechnologie akcelerovala tato doba a kde jsou možné aplikace, je tento díl pro vás jako stvořený.

Nanotechnologie jsou jedním z hybatelů právě probíhající technologické revoluce a Česká republika, která už v roce 2004 patentovala stroj na průmyslovou výrobu nanovlákna, má jedinečnou šanci po něm vyšplhat mezi globální ekonomické lídry. Jak moc velká je to utopie? Co všechno jsme už s nanovláknem dokázali? Jak si aktuálně stojíme proti zbytku světa a kam se tahle situace bude dál posouvat? O tom všem a mnohém dalším Jan Mašek (Red Button) mluví s hosty dalšího vysílání Home Office TV.

Co se dozvíte?

  • Jak vypadají české nano projekty
  • Jak se to ČR stala jednou z největších dílen na světě
  • Jak se z laboratoře dostane novinka do průmyslové výroby

Moderuje: Jan Mašek

Host: Jiří Kůs, Lenka Mynářová

95 min

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Hosté

Jiří Kůs

Jiří Kůs je český podnikatel, propagátor nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce. Je technik s humanitním přesahem.

Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu.

Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která využívá nanovlákno v antialergických lůžkovinách. Je duchovním otcem projektu Česko je nano a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž založení inicializoval.

Jeho snem je Česká republika vnímaná světem jako technologická perla EU. Ve svých vizích vidí svět založený na sdílení a decentralizaci, kde energie přestala být zajímavou komoditou, po ulicích jezdí autonomní elektromobily a zdraví člověka hlídají nanosenzory.

Lenka Mynářová

Lenka Mynářová je členka představenstva, NAFIGATE Corporation, kde se věnuje nanotechnologiím.

Je také majitelkou společnosti DATAMAR a v současnoti vede projekty v oblasti marketingu, brand managementu a strategie firem ve střední a východní Evropě. Specializuje se na oblast CRM, brand management a marketing vědy a výzkumu. Podílela se na zpracování firemních strategií řady významných společností – Vítkovice Machinery Group, Bochemie Group, Elmarco a. s., Český rozhlas, IT cluster, Národní strojírenský klastr, VŠB-TUO, People Management Forum a dalších.

Je vedoucí odborného týmu projektu Svět techniky – Science and Technology Centra v Ostravě.

Výzvy a materiály

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Česko je nano

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.