Červenec 2020 – Restart

5 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Dita Přikrylová

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Restart je mým záchranným lanem a příručkou při řízení komplexity. Podnikatelský a manažerský minimalismus bez zbytečného plevele. Stačí jen prolistovat, ale doporučuji do ní sáhnout i opakovaně, klidně jen pro jednu neotřelou radu, inspiraci, připomenutí, nakopnutí.“ říká Dita Přikrylová, členka sítě Red Button.

Průvodce podnikatelským minimalismem

Provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka zakladatelů známé americké firmy 37signals, proslavené úspěšnou webovou aplikací Basecamp a dalšími projekty, vás přinutí přehodnotit všechno, co jste se dosud dozvěděli o podnikání. Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí. Restart vám předkládá jiný – lepší a snazší – způsob, jak v podnikání uspět. Díky jednoduchému jazyku a nabídce jednoduchých řešení je ideální knihou pro každého, kdo někdy snil o tom, že se postaví na vlastní nohy. Cílevědomí podnikatelé, majitelé malých firem, lidé ponoření do své každodenní práce, kterou ale nenávidí, oběti „zeštíhlování“ a umělci, kteří už nechtějí strádat – ti všichni najdou na jejích stránkách neobyčejně cenné rady.

Dita věří, že kniha je užitečná téměř pro každého z nás. Ti, kdo mají v hlavě nápad a chtějí se pustit do podnikání si podle ní odnesou uvědomění, že není důvod svůj nápad nevyzkoušet v praxi. Pokud vám něco bránilo začít, Restart vám pomůže některé pochyby a úvodní bariéry odbourat. Pokud vedete firmy a týmy, můžete se inspirovat, jak zjednodušovat práci nejen sobě, ale i lidem kolem vás. No a v neposlední řadě může Restart být užitečný i všem, kdo pracují (jako zaměstnanci, freelanceři anebo jen pro radost). Každý si odnese pro sebe užitečný tip, který se dá rovnou aplikovat do praxe.

[vysilani]

Kdo je Dita Přikrylová

Dita Přikrylová je vystudovaná softwarová inženýrka, kdysi datový analytik a šestým rokem (cheer)leader organizace Czechitas, kterou založila. Baví ji vzdělávání a hledání nových talentů v informačních technologiích a digitálních dovednostech, budování komunity a jejich organizační kultura, podnikání se sociálním přesahem a téma diverzity. Ráda by pomohla lidem se lépe adaptovat na profese budoucnosti a pomocí technologií svět kolem nás vytvářet. Včetně žen. Miluje dobrodružství ve všech aspektech svého života, je pro ni znakem učení se, poznání, překonávání sebe a překážek a vzrušení z nového a nepoznaného. Ráda (spolu)tvoří.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá