Červen 2020 – Honzlová

5 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Michal Poppe

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Kniha prináša skvelý opis toho ako funguje dobro a zlo. Ako veľmi sú v ich súboji rozhodujúce hodnoty a cností ľudí, ich charakter a viera v samých seba. Dozvieš sa, čo určuje, na ktorej strane sa ocitneš“ říká Michal Poppe, člen sítě Red Button.

V nezapomenutelném příběhu Jany Honzlové, neprokádrované členky souboru písní a tancí Sedmikráska, dokázala tehdy začínající autorka to, na čem ztroskotalo předtím i později mnoho slavnějších a zkušenějších spisovatelů: pro dnešní i budoucí generace věrně zachytila a spoutala do do živého tvaru frašku zvanou „budování socialismu“. Román s výrazně autobiografickými prvky začala psát Zdena Salivarová ještě v Praze, dokončila jej až v Torontu, kam se po roce 1968 přestěhovala se svým manželem J. Škvoreckým.

Michal Poppe přestal před nějakou dobou číst knihy o byznysu a osobním rozvoji. Věří, že jejich moudra se dají najít i v jiných knihách, napsaných mnohem dříve. I proto vybral beletrii. Knihu, která ale podle jeho slov pro všechny, co umí číst mezi řádky, nabídne kromě životních událostí a barvitých popisů Prahy z poválečných padesátých let, také inspiraci, jak prožít život založený na hodnotách, kterých se nevzdáte jen proto, že okolí už nerozlišuje mezi dobrem a zlem.

Kdo je Michal Poppe?

Michal Poppe rád hľadá v Cocuma.cz to, čo oddeľuje úspešné firmy, v ktorých baví ľudí pracovať od tých, kde je to opačne. Spoluzaložil bezobalový obchod Bezobaláč. Na Slovensku organizuje diskusné stretnutia pre podnikateľov Let’s talk about a v minulosti vybudoval firmu Blueweb.sk.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Online vzdělávání, které vás vtáhne Fóra VYSÍLÁNÍ: Červen 2020 – Honzlová

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Mohlo by vás zajímat