Červen 2020 – Honzlová

Kupte si předplatné.

S předplatným můžete sledovat všechny další vysílání Red Button EDU kdykoliv. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

"Kniha prináša skvelý opis toho ako funguje dobro a zlo. Ako veľmi sú v ich súboji rozhodujúce hodnoty a cností ľudí, ich charakter a viera v samých seba. Dozvieš sa, čo určuje, na ktorej strane sa ocitneš" Zobrazit více…

„Kniha prináša skvelý opis toho ako funguje dobro a zlo. Ako veľmi sú v ich súboji rozhodujúce hodnoty a cností ľudí, ich charakter a viera v samých seba. Dozvieš sa, čo určuje, na ktorej strane sa ocitneš“ říká Michal Poppe, člen sítě Red Button.

V nezapomenutelném příběhu Jany Honzlové, neprokádrované členky souboru písní a tancí Sedmikráska, dokázala tehdy začínající autorka to, na čem ztroskotalo předtím i později mnoho slavnějších a zkušenějších spisovatelů: pro dnešní i budoucí generace věrně zachytila a spoutala do do živého tvaru frašku zvanou „budování socialismu“. Román s výrazně autobiografickými prvky začala psát Zdena Salivarová ještě v Praze, dokončila jej až v Torontu, kam se po roce 1968 přestěhovala se svým manželem J. Škvoreckým.

Michal Poppe přestal před nějakou dobou číst knihy o byznysu a osobním rozvoji. Věří, že jejich moudra se dají najít i v jiných knihách, napsaných mnohem dříve. I proto vybral beletrii. Knihu, která ale podle jeho slov pro všechny, co umí číst mezi řádky, nabídne kromě životních událostí a barvitých popisů Prahy z poválečných padesátých let, také inspiraci, jak prožít život založený na hodnotách, kterých se nevzdáte jen proto, že okolí už nerozlišuje mezi dobrem a zlem.

[vysilani]

Kdo je Michal Poppe?

Michal Poppe rád hľadá v Cocuma.cz to, čo oddeľuje úspešné firmy, v ktorých baví ľudí pracovať od tých, kde je to opačne. Spoluzaložil bezobalový obchod Bezobaláč. Na Slovensku organizuje diskusné stretnutia pre podnikateľov Let’s talk about a v minulosti vybudoval firmu Blueweb.sk.

5 min | 20. 5. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.