Červen 2018 – Kraď jako umělec

3 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Petr Skondrojanis

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„Můžete být buď plagiátorem a nebo tvůrcem. Kniha Austina Kleona “kraď jako umělec” je postavena na jedné základní myšlence a sice, že vše už někdo někde vymyslel, a že buď můžete od někoho kopírovat nebo se někým inspirovat. Pokud vezmete již existující nápad a přidáte vlastní pohled na svět a vaši energii, tak můžete na základě již existujícího něco nového, originálního. Buďte tvůrcem ne plagiátorem.“, říká Petr Skondrojanis, člen sítě Red Button.

10 VĚCÍ, KTERÉ TI NIKDO NEŘEKL O KREATIVITĚ

Téměř deset let jsem se snažil přijít na to, jak tvořit umění. Tohle všechno jsem se při tom naučil. Když jsem se pak o svá doporučení začal dělit s ostatními, stala se legrační věc: zjistil jsem, že nejsou jen pro umělce. Hodí se každému.

Radami z následujících stránek by se měl řídit každý, kdo se snaží do svého života a své práce vpravit aspoň špetku kreativity. (A to by snad mělo platit o nás všech.) Jinými slovy: tahle kniha je pro tebe.
Ať jsi, kdo jsi, ať děláš, co děláš.

– Austin Kleon

Kdo je Petr Skondrojanis?

Petr Skondrojanis je v personalistice přes 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci ho vždy zajímaly tři věci a) smysl toho, co dělá, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, co dělá. Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál a ta rozmanitost je na tom, co dělá to nejzajímavější. V současnosti nejvíc času věnuje firemním kulturám a baví ho, že potkává spoustu skvělých firem a spoustu šikovných lidi, co mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku, než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin mini Cooperu je navíc i dopravní zácpa zážitek.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá