Březen 2020 – Harry Potter a metody racionality

5 min | Pořad: Kniha měsíce

Moderuje: Jan Mašek | Host: Petr Šídlo

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

„V našich životech se často nerozhodujeme právě racionálně (zejména když jsme na to sami a pod vlivem emocí). Yudkowského kniha nám s humorem, ale i se základy ve vědeckých výzkumech pomůže zamyslet nad tím co se v nás děje a jak být LessWrong(.com). A následkem toho snad i „MoreHappy“ “ říká Petr Šídlo, člen sítě Red Button.

Až nečekaně dobrá fanfiction Harryho Pottera představuje alternativní realitu k světu ve známé sérii knih.  První část již je ke stažení na našich stránkách v redigovaném překladu Edity „Tersy“ Neumannové.

Jde o knihu, která by v HP sérii patřila mezi ty delší. Na jednu stranu bere celé téma magického světa o dost vážněji a snaží se k němu přistupovat logičtěji, na druhé straně hýří humorem, vtípky a odkazy na populární kulturu.

Dílo, vydávané postupně dlouhých pět let, zachycuje Harryho první rok v Bradavicích, a soustředí se převážně na osudy Harryho, Hermiony a Draca Malfoye. Ovšem některé zásadní věci jsou úplně jinak – rozdíly začínají tím, že sestra Harryho matky Petunie si namísto Vernona Dursleyho vzala za manžela oxfordského profesora biochemie Verrese-Evanse, takže Harry Potter-Verres-Evans je sebevědomý jedenáctiletý malý génius, který, když už se dozvěděl o existenci světa magie, zcela se vymykajícího vědě, jej hodlá podrobit vědeckému zkoumání. Nicméně aby to neměl příliš jednoduché, i jeho protivník je na patřičně vyšší úrovni…

Kdo je Petr Šídlo?

Posláním Petra Šídla jsou inovace. Dobře ví, že inovace nejsou o kouzlech a náhodě, ale o způsobu myšlení a zvládnutém řemeslu. A tomu řemeslu se už osm let z pozice spoluzakladatele inovačního labu Direct People věnuje. Má to štěstí, že své podnikání založil na tom, co ho baví a v čem je dobrý. To znamená na stavění firem a tvorbě inovativních produktů a designu služeb. Je vizionář nových cest, které vedou k růstu, novým zdrojům revenue a vytvoření dlouhodobé konkurenční výhody. Ví, že dobrými inovacemi můžeme zlepšit svět. A o to se snaží i z pozice porotce a mentora Social Impact Award a mentora inkubátoru StartUpYard.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Online vzdělávání, které vás vtáhne Fóra VYSÍLÁNÍ: Prosinec 2020 – Radical Help

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Mohlo by vás zajímat