Biohacking jako obor manažerského vzdělávání

Nasajte atmosféru Red Button EDU. Podívejte se na kompletní ukázku vysílání tak, jak je dostupné registrovaným uživatelům.

74 min | Pořad: Biohacking for Life

Moderuje: Libor Mattuš | Host: Petr Pacher

První díl byl o převzetí zodpovědnosti za vlastní stav a zdraví, ve světle aktuálních zdravotních statistik. Druhý jsme věnovali aktuálním otázkám kolem testování Covid-19 a imunity celkově s lékařem z praxe, MUDr. Borským. 

Třetí díl nás zavede do oblastí využití tradičních i moderních způsobů péče o sebe sama v manažerské praxi a ve vzdělávání. 

Naším hostem bude člověk, který v sobě spojuje oblasti právě manažerského vzdělávání, medicíny, psychologie, fyzického i mentálního tréninku a zkušenosti s vedením mnoha firem. S Dr. Pacherem se dotkneme otázek kompletního pohledu na růst lidí ve vedoucích pozicích. 

Jak se dnes postupně stává biohacking součástí vzdělávání na manažerských školách? O tom se pobavíme v tomto dílu. 

Proč vysílání sledovat?

Péče o sebe sama má mnoho rovin. Často v běhu pracovního života máme pocit, že „na sebe nemáme čas“. To je však často domělá překážka, kterou překonáme vědomím si důležitosti nejen pro nás samotné, ale také pro naše okolí. Ať už vedeme tým, pomáháme spolupracovníkům nebo máme rodinu, vhodně investovaný čas do péče i svůj psychický a fyzický stav. Doufáme, že tento rozhovor vám bude nejen inspirací pro každodenní plánování pracovního i osobního života, ale také vám pomůže poznat další konkrétní strategie, které s vámi na vysílání pravidelně sdílíme.

Co si odnesete?

  1. Širší pohled na manažerské vzdělávání, praxi a péči o sebe sama.
  2. Praktické metody pro okamžité použití.
  3. Proč, které potřebujeme pro to, abychom se pustili do praxe.

Kdo je Petr Pacher?

Mgr. et Mgr. Petr Pacher, MBA, Ph.D. je statutárním orgánem Univerzity aplikovaného managementu v Brně a zakladatelem mnoha firem, mezi které patří například Institut aplikované psychologie

Studoval všeobecné lékařství, které ho následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. 

Místo klinických přístupů však dnes používá více výkonnostní psychologii Sestavoval řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. 

Připusť si své emoce

Časová náročnost: krátké chvíle přes den

Výzva

Biohacking je o optimalizaci psychiky a těla (fyzického systému, který určuje, jak kvalitně žijeme). Tělo a psychika jsou však „dvouproudá silnice“. Pokud se v průběhu svého dne a týdne učíme, jak využít jedno k podpoře druhého, získáváme tím cenný kredit pro péči nejen o své zdraví, duševní a emocionální stav, ale tím také pro naše vztahy s okolím. Rodina i kolegové vaší práci na sobě samém / samé velmi ocení.

Proč se do výzvy pustit?

  • Emoce jsou s vámi každý den naprosto nepřetržitě a díky tomu že jsou přítomny, tak máte nepřetržitě unikátní možnost skrze zdravé práce s nimi dosahovat v životě optimálního množství okamžiku, kdy se cítíte spokojení a podřizovat tím nejen svou psychiku, ale i fyzické zdraví. Všichni dobře víme, že tyto nádoby jsou úzce propojené. 
  • Díky tomu, že budete umět kvalitně, zdravě a nezkresleně vnímat to, co cítíte v souvislosti se situací ve které se takto cítíte a v souvislosti s rolí v niž se takto cítíte, tak jen z pouhého uvědomění si a připuštění dané emoce (aniž byste měli potřebu ji odmítat potlačovat či vytěsňovat) máte neskutečně silnou možnost jí přijmout a pochopit, co vám vlastně tato konkrétní emoce říká o vás samotných. 
Přijmout výzvu Výzvu přijalo již 5 lidí
Po přijetí výzvy se vám zobrazí detailní instrukce.

Co mám udělat?

Uvědomte si přes den svoji emoci. Negativní emoce nám dávají prostor s nimi pracovat a učit se prostřednictvím nich. Pokud si negativní emoci připustíte, tak zpravidla zmizí už jen tím, že ji přijmete. Aniž byste měli potřebu s ní bojovat vás obohatí, protože se naučíte užívat si radost zvládnout i to, že se necítíte dobře. Dále zvládnete i hněv či vztek nebo dokonce žal, lítost nebo obavy a budete umět si připustit, a v uvozovkách vychutnat si až úplné dno, samotné podstaty emoce.

Reflexe

Až budete mít splněno, neváhejte tady napsat vaši reflexi, isnpirujete tím i ostatní k puštění se do svého vlastního vnitřního úklidu. Hodně zdaru!

Online vzdělávání, které vás vtáhne Fóra VYSÍLÁNÍ: Biohacking jako obor manažerského vzdělávání

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.