Autorita a “autorita” – podzimní reflexe

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

V dalším díle pořadu Mí učitelé probere Jan Mašek s Radvanem Bahbouhem téma jak poznat autoritu, když se do této polohy dostává každý z nás. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  1. Podíváme se, proč si všímáme negativních věcí více než těch pozitivních s ohledem na náš mozek.
  2. Jak souvisí všímavost se štěstím člověka a co mohu pro to své štěstí udělat?
  3. Zaměříme se také na data, evidence based a kritické myšlení a probereme význam certifikací a vědy v kontextu pozorování světa kolem nás.

Co si odnesete?

Odnestete si zamyšlení a pár praktických rad jak si zvýšit osobní všímavost a tím zlepšit svůj pracovní a osobní život a také pohled na to jak aplikovat data a kritické myšlení v kontextu situace

Kdo je Radvan Bahbouh?

Radvan Bahbouh je vedoucím katedry psychologie na Univerzitě Karlově a zároveň vede tým koučů v QED. Je autorem metody sociomapování. 

Sám o sobě na stánkách QEDu říká: „Koučování se věnuji aktivně už 20 let. Jelikož kombinuji účinné prvky různorodých psychologických směrů, a využívám psychologických poznatků a dovedností k tomu, abych své postupy vhodně individualizoval, jsem představitelem psychologického koučování. Koučování se věnuji i didakticky. O psychologii sebekoučování jsem napsal knihu Pohádka o ztracené krajině. Vedle koučování jsem absolvoval řadu různých psychoterapeutických výcviků a mám psychoterapeutickou praxi, zaměřenou především na krizové intervence. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.

74 min | 25. 11. 2020 | Pořad: Mí učitelé

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Mohlo by vás zajímat