Archeoložka v AI o osobní vizi

57 min | Pořad: Použij Sílu!

Moderuje: Miky Škoda | Host: Sara Polak

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Každý z nás musel na svojí cestě čelit nejistotě a pocitu odlišnosti. Sara Polak je příkladem člověka, který se jak v dětství, tak v současnosti nenechá odradit od naplňování svých unikátních talentů a ambicí. Vraťme se společně zpět k smyslu toho, co v životě děláme a k jedinečnosti naší vlastní cesty. Jak najít a naplňovat svůj nejzazší potenciál?

Proč vysílání sledovat?

  1. Příležitost setkat se s člověkem, který srší energií a konstruktivními realizovatelnými nápady i přes technologické a ekonomické překážky.
  2. Kvalifikovaný náhled na to, co v současnosti i blízké budoucnosti rozvíjet v sobě i v našich dětech za vlastnosti a dovednosti užitečné pro společenský život i vyvíjející se pracovní trh.
  3. Nakopnutí k důvěře ve svoji jedinečnost a kreativitu.

Co si z dílu odnesete?

  1. Tipy, jak své silné stránky napasovat na zdroj peněz.
  2. Jak najít přínos i v rutinní činnosti, na které jsem finančně závislý?
  3. V čem jsme jako národ jedineční? Jak svoje kořeny a z nich plynoucí silné stránky zvědomit a využít?

[vysilani]

Kdo je Sara Polak?

Vystudovala na Oxfordu archeologii a evoluční antropologii a posledních sedm let strávila prací v různých technologických startupech od Londýna po USA a Nový Zéland. Po necelé dekádě ve Velké Británii se vrátila zpět do své vlasti, aby tady působila v oblasti startupů, inovací a umělé inteligence (AI). Její dlouhodobý cíl je přeměnit Českou republiku v globální centrum umělé inteligence a v inovační superhub.

Sara Polak je Aspen Young Leader a také stipendistou Bakala Foundation. Pracuje na několika projektech jako prg.ai, Startup Disrupt a Czech.global, a zároveň se věnuje neziskovým iniciativám jako Science To Go (spolek založený pro popularizaci vědy pro veřejnost) a různých hackathonů. Dále propaguje aktivní multidisciplinární propojování státu, komerční a vzdělávací sféry.

Její sen je popularizovat velká složitá témata z oblasti technologií a vědy, aby je širší veřejnost mohla lépe uchopit a pracovat s nimi, což mimo jiné překlene obrovskou mezeru mezi nejnovějšími technologiemi a lidmi a ve výsledku povede k efektivnější adopci technologií ve společnosti.

To bude mít za důsledek pozitivní ekonomický i sociální efekt a z Česka toto vše pak může udělat podhoubí světové vědy a inovací.

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.


Zeptejte se na to, co vás zajímá