Archeoložka v AI o osobní vizi

Každý z nás musel na svojí cestě čelit nejistotě a pocitu odlišnosti. Sara Polak je příkladem člověka, který se jak v dětství, tak v současnosti nenechá odradit od naplňování svých unikátních talentů a ambicí. Vraťme se společně zpět k smyslu toho, co v životě děláme a k jedinečnosti naší vlastní cesty. Jak najít a naplňovat svůj nejzazší potenciál?

Proč vysílání sledovat?

 1. Příležitost setkat se s člověkem, který srší energií a konstruktivními realizovatelnými nápady i přes technologické a ekonomické překážky.
 2. Kvalifikovaný náhled na to, co v současnosti i blízké budoucnosti rozvíjet v sobě i v našich dětech za vlastnosti a dovednosti užitečné pro společenský život i vyvíjející se pracovní trh.
 3. Nakopnutí k důvěře ve svoji jedinečnost a kreativitu.

Co si z dílu odnesete?

 1. Tipy, jak své silné stránky napasovat na zdroj peněz.
 2. Jak najít přínos i v rutinní činnosti, na které jsem finančně závislý?
 3. V čem jsme jako národ jedineční? Jak svoje kořeny a z nich plynoucí silné stránky zvědomit a využít?

Moderuje: Miky Škoda

Host: Sara Polak

Pořad: Použij Sílu!

57 min

Nenechte si ujít živé vysílání. Registrujte se.

S registrací získáte možnost sledovat vysílání on-line a živě, zapojit se do diskuse s hostem i včasné upozornění na toto a všechny další živé přenosy Red Button EDU. Využijte zkratku ke kvalitním informacím.

Kdo je Sara Polak?

Vystudovala na Oxfordu archeologii a evoluční antropologii a posledních sedm let strávila prací v různých technologických startupech od Londýna po USA a Nový Zéland. Po necelé dekádě ve Velké Británii se vrátila zpět do své vlasti, aby tady působila v oblasti startupů, inovací a umělé inteligence (AI). Její dlouhodobý cíl je přeměnit Českou republiku v globální centrum umělé inteligence a v inovační superhub.

Sara Polak je Aspen Young Leader a také stipendistou Bakala Foundation. Pracuje na několika projektech jako prg.ai, Startup Disrupt a Czech.global, a zároveň se věnuje neziskovým iniciativám jako Science To Go (spolek založený pro popularizaci vědy pro veřejnost) a různých hackathonů. Dále propaguje aktivní multidisciplinární propojování státu, komerční a vzdělávací sféry.

Její sen je popularizovat velká složitá témata z oblasti technologií a vědy, aby je širší veřejnost mohla lépe uchopit a pracovat s nimi, což mimo jiné překlene obrovskou mezeru mezi nejnovějšími technologiemi a lidmi a ve výsledku povede k efektivnější adopci technologií ve společnosti.

To bude mít za důsledek pozitivní ekonomický i sociální efekt a z Česka toto vše pak může udělat podhoubí světové vědy a inovací.

Výzva a materiály

Mějte přístup k metodikám a questům!

Podpořte nás a navíc získáte unikátní materiály, které vám pomohou nové informace aplikovat do vaší každodenní praxe. Získat ale můžete mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Diskuse

Online vzdělávání, které vás vtáhne (NEW) Fóra VYSÍLÁNÍ: Použij Sílu – Archeoložka v AI o osobní vizi

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.