AI – digitální lidé přicházejí

Živý přenos začíná 16. 12. 2021 v 8:30.

Kromě sledování online můžete dorazit za námi také osobně. Rezervujte si místo.
Adresa: Magenta Experience Center, Praha (mapa)
Rezervovat místo

Vysílání jsou k dispozici pouze uživatelům s plným členstvím.
Vyzkoušejte na 14 dní ZDARMA

Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů? Zobrazit více…

Je možné naučit psát stroj povídky, kreslit obrázky? Jaké příležitosti a hrozby sebou AI přináší? Jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům, malým firmám i ředitelům obrovských korporací?

Kdo jsou hosté?

Jan Tyl 

Jan Tyl je nadšenec do umělé inteligence, startupů a korporací.
Založil společnosti Alpha Industris a Premier AI, které se zaměřují na posouvání lidských možností pomocí umělé inteligence. Umělou inteligenci studoval na MIT, Google Brain, Yonsei, Moskva a příležitostně přednáší na různých školách a konferencích. 
Jeho týmy vyhrály poslední AI AWARDS za Digitálního filozofa jako AI nápad roku a za Digitálního spisovatele byl nominován na Prix Europa v kategorii Digital Media Project.

Dita Malečková

Dita Malečková vystudovala filozofii a informační vědu na Univerzitě Karlově. Působí jako vysokoškolská pedagožka a přednáší o současné filozofii, vizuální kultuře, umění a nových technologiích. 
V posledních letech se zajímá především o oblast umělé inteligence, a to zejména v kontextu teorie mysli a také imaginace. 
Spolu s Janem Tylem vytvořila projekty Digitální filozof a Digitální spisovatel.  

90 min | 16. 12. 2021 | Pořad: Brain&Breakfast

Mohlo by vás zajímat